Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisegér, tengeri malac,...

Kisegér, tengeri malac, hörcsög, Esetleg teknős vagy mondjuk törpe malac? Melyikkel mennyit kell foglalkozni, ápolni? Kutyával macskával hogy jönnek ki? Milyen boltban vagy állatkereskedésben érdemese érdeklődni? Mennyiben fájna ez nekem?

Figyelt kérdés

Igen. Tudom, a teknős nem rágcsáló, d emég nem is emlős:)

A törpe malac lehett, hogy hülyeség, nem is elérhető magyarorszzágon, vagy nem legális és csak egy 'ábránd'. Olyanra gondolok amilyeneket lehet látni neten, hogy picúr kis disznókat tartanak. Neki mennyi törődés kell? Kertben vagy lakásban kell tartani?



2015. febr. 18. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Hol ésvagy miben kell tartani?
2015. febr. 18. 20:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Ha még a szüleiddel élsz, akkor nem hiszem hogy beleegyeznének egy disznóba(???)Amúgy szerintem hörcsögöt, tengerimalacot vagy teknőst válassz...Mindhármat bent kell tartani, ha hetente takarítod őket, nem olyan büdösek, nem túl igényesek, de a törődést igen is igénylik!(főleg a rágcsálók)A teknőst nem lehet simogatni, de sokáig él és nagyon érdekes.A hörcsög viszont max. 3 évig él...Na de az a lényeg, hogy ha valamelyiket kiválasztod, akkor nézz utána és készülj fel rá a lehető legalaposabban!
2015. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! És esetleg az egér?

És hol tudnék utánanézni?

2015. febr. 19. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát az egér az szinte pont olyan gondozást igényel, mint a hörcsög, csak mondjuk én azt egy kicsit büdösebbnek érzem, meg nem is nagyon tetszik, hogy folyamatosan össze-vissza ficereg...De persze a te döntésed, lehet, hogy pont neked való állatka!Egyébként ezek az állatok szinte bármelyik kisállat-kereskedésben megtalálhatóak(kivéve persze a törpe-disznót :))Ha biztos akarsz lenni benne, hogy egészséges kisállatot veszel, akkor inkább keress fel egy tenyésztőt, sajnos az állatkereskedésekben előfordulnak beteg, génhibás állatok...
2015. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

és kutyussal, macskával mennyire jönnek ki?

2015. febr. 19. 18:16
 6/8 anonim válasza:
Nekünk 3 teknősünk volt. azokat télire levélbe kell tenni. csak kis kényes mert ha egész télen nem kap vizet úgy jár mint a miénk, kiszáradt mindahárom és a szemükből se maradt semmi. úgy hogy ha valaki olvassa hogy levélbe kell tenni a teknőst senki ne higgye el. nekünk is kint vannak kiszáradva döglötten a kertben.
2015. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, te normális vagy???A szárazföldi teknősöket kell levélbe tenni, de azokat SEM MUSZÁJ!!!Nyugodtan ottmaradhattak volna a terráriumukban egész télre(ha egyáltalán van ilyen nálatok...), de ilyet még nem hallottam, hogy kitesznek télre a kertbe három VÍZI teknőst megrohadni, egész télre!
2015. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Nekem hörcsögöm van és nyuszi meg egér volt régebben

Nyuszi: naponta legalább 1, 1 és fél óra

A kedzés úgy 25.000 körül, havonta 4 ezer Ft.

Hörcsög: napona kb.2 óra

Kezdés 15.000 Ft körül, havi 1500 Ft

Egér: kezdés 6000 Ft kb., havi 1000 Ft!!!

Remélem tudtam valamit segíteni! Ezeken kívül ajánlom a tarantulát.

Ezeket akár a kisállatkereskedésből is veheted. Nekem az egér és a höri kisállatkereskedésből volt, a nyuszit egy sima nyusziímádó férfitől.

2016. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!