Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet jó a Holland...

Hogyan lehet jó a Holland Törpenyúl gazdi?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lesz egy Holland Törpenyulam, és ezek lenne vele kapcsolatosan a kérdéseim;

~Milyen ketrec kell neki? Mennyibe kerül egy ketrec?

~Önitató, Kerámiatál, Nyuszi WC- ezeket tudom. Persze azt is tudom, hogy alom kell neki, de milyen? Forgács/széna? Rakjak alá újságot? Milyen gyakran kell tisztítani?

~Játék? Milyen?

~Kis fa nyusziház? Szükséges?

~Milyen táplálék kell neki? Füvet lehet adni?

~Azt tudom, hogy ki kell engedni játszani. Esetleg sétáltatni?

Ha kihagytam valamit, azt még kommentben megírom.


Köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 19. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 100x50-es ketrec, kb 10.000 Ft.

Alomnak fapellet a legjobb. Újságot soha, mivel megmérgezheti a tinta. Csak a wc-be kell pellet, én ezt naponta takarítom nyáron, ilyenkor 2-3 naponta.

Az enyémek nem szerették a házikót.

Törpenyúl táp kell nekik, legjobb a versele laga complete. Füvet hozzászoktatás után, de nem frissen. Legfőbb tápláléka a széna, mindig kell előtte lennie. Tápból 2x1 evőkanálnyi kb. Zöldségekből nem sokat, 3 hónapos koráig NEM KAPHAT!

Minden nap legalább 2-3 órára ki kell engedni, sétáltatás tőled függ, enyémek utálják a hámot.


Ezen az oldalon amúgy majdnem minden megtalálható, amíg nem vágod kívülről az alap dolgokat, addig ne vegyél nyuszit.

[link]


Táplálás:

[link]

2015. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ketrec minimum 100*50, ár változó, 10-15 ezer

Alomnak fapelletet vegyél, elég a wct almozni, a ketrec többi részét nem kell.

Játéknak jó a papírguriga, labda, jutalomfalat adagoló, doboz...stb youtubeon is vannak ötletek

Nyusziház nem fontos, az enyém pl sose szerette.

Táplálék: SZÉNA, minimális táp, minimális zöldség. Neten nézz utána, hogy miket kaphat, tenyésztőknél találsz.

Sétáltatni klasszikus értelemben nem lehet, de nem árt a póráz, hogymaz udvaron ne tudjon elszaladni, ha megijed.


Ami kimaradt:

Keress nyuszis orvost, egyrészt az oltások miatt, másreszt, ha megbetegszik, az életét mentheti meg a hozzáértő orvos.

2015. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és oltás is kell neki, ennek ára vagy 5000 ft évente, vagy 2x4000 ft. Attól függ, milyen oltás.


Illetve nagyon kell rájuk figyelni, vigyázni, mert BÁRMIKOR lehet bélleállássuk, ilyenkor azonnal nyúlhoz értő orvoshoz kell vinni, különben meghal.


Én hozzáértőként a nyuszikat nem ajánlom kezdő gazdiknak, tapasztalatból. Imádom őket, de nagyon körülményes a táplálásuk.

2015. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt sok infót találsz

2015. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

- Minimum 50*100 cm legyen a ketrec, de emellett legalább pár órát legyen legyen szabadon is a szobában naponta

Alapvetően 12-18 ezer körül vannak, de neten használtan lehet találni pár ezerért is, illetve, ha vársz még egy kicsit, húsvétkor a Fressnapfban szokott lenni akciósan 6-7 ezerért (én 4 éve amikor ugyanígy vettem még 5000 volt, de minden évben drágább azóta)

- Legjobb almozás, ha csak a wc-jébe teszel fapelletet. A ketrec aljába valamilyen szőnyeget tegyél, mert nem tesz jót a lábának a csupasz műanyag. Forgács teljesen felesleges, csak koszol vele, és nem is szereti. Tisztítást látni fogod, milyen gyakran kell, ha szobatiszta lesz már, és csak a wc-be végzi a dolgát, sokszor elég csak azt üríteni, és a ketrecet magát elég ritkábban is takarítani.

- játék nem nagyon fogja semmi érdekelni hosszú távon, az a legjobb, ha sokat foglalkozol vele. De tehetsz be neki faágat, wc papír gurigát, elmosott joghurtos poharat vagy bármit, amit tud dobálni, rendezgetni

- nekünk az első napokban volt csak szükség a házikóra, amikor hazahoztam, és borzasztóan félt, oda bújt el. Később, ahogy nőtt, kivettem, mert sosem használta, csak a helyet foglalta a ketrecben. Jelenleg arra használja, hogy ketrecen kívül felül a tetejére, és onnan szénázik

- Fő táplálék széna, ez az étrendje kb 70-80%-át teszi ki. Mellé prémium tápot érdemes neki adni (pl. Versele laga cuni complete, Trovet) és nasinak lehet kevés zöldséget, gyümölcsöt (a cukrosakból keveset és ritkán)

Itt egy lista, amit kötelező betartani:

[link]

- Sétáltatás... kiviheted pórázzal, ha gondolod, mi is megpróbáltuk párszor, de nem volt túl nagy élmény. Nem lehet úgy, mint egy kutyát, a póráz csak azért van, hogy ne menjen el. Amúgy lerakod és kb követed, ahova megy. Ráadásul, ha közterületre viszed, a kutyákkal is nagyon nagyon vigyázni kell.

Ha van még kérdésed, nagyon szívesen válaszolok, akár privátban is!

2015. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek, majd lehet, hogy még lesznek kérdéseim! ;)

Köszönöm!

2015. febr. 19. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!