Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek van nyula, vagy ért...

Akinek van nyula, vagy ért hozzájuk, segítene nekem? Tovább lent

Figyelt kérdés
S.O.S.Szeretnék venni egy törpenyuszit,és van egy-két dolog,amiben nem vagyok biztos.Igaz,hogy a törpenyulat nem szabad a hasánál felemelni,csak a grabancánál?És mikor még kicsi,és elég neki egy kisebb ketrec,akkor először csak kis ketrecben tartsuk,vagy már egyből csak egy nagyot vegyünk és abban tartsuk?Mert hallottam olyat,hogy ha legelőször nagy ketrecben tartjuk,akkor bevadul.

2015. febr. 22. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van egy fiú törpe nyulam 6 éves kb. Szerintem ott fogod meg ahol akarod tök mindegy! Én rendesen nagy ketrecbe tartottam!Sőt még a kertbe is kiszoktam engedni és régen is így volt! És ha emeletes házba laksz akkor nekem van olyan ismerősöm,aki kivitte a parkba mert ha megtanítod nem szökik el! Persze akkor amikor nincsenek kutyák mert azoktól nagyon félnek! És ha szernél megmaradni egy helységbe a nyúllal ne vegyél fiút.
2015. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jaj jaj sok mellébeszelést olvastál.... Nem a nyúlat úgy kell megfogni, hogy óvatosan a feneke alá nyulsz és a másik kezeddel pedig a két első lába alá. Mondják, hogy a grabancánál nem fáj neki, de amit én leírtam az a teljesen stresszmentes 100% kényelmes helyzet.

Nem, kicsi ketrecet venni butaság.. Párhónap és megnő. Az hogy a nagy ketrecbe bevadul óriási marhaság tényleg, semmi köze a kettőnek egymáshoz. Legalább egy métres ketrec kell neki ( kb a standard méret a 100X60x50) ha van még kérdésed nézelődj az interneten ajánlom a torpenyul.hu -t rengeteg hozzáértő, rendes ember van ott.

2015. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jaj ... Az első hozzászoló...... Miért ne vegyen fiút ? Nekem fiu van a világ legaranyosobb nyuszija, teljesen mindegy mi a neme tényleg, úgy is ivartalanítani kell őket. Az hogy betanítani őket hogy egy parkba ne fussanak el... Te jó ég.... Komolyan ?? Egy nyulat ? Imádom őket tényleg, de olyan konokak, nem fog rád hallgatni. Esetleg pórázzal lehet őket sétáltatni, de inkább zárt kertben. Mit csinálsz ha jön egy kutya ??
2015. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
A fiú nyulak büdösek nagyon kivétel ha naponta kitakatítod!
2015. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden nyul büdös ha nem takarítod ... Nekem volt már fiu is lány is, nincs különbség, nálam a fiu kezesebb és puszilgatósabb, a lány kicsit olyan magának való, de ez személyiségfüggő.

Ha nem is mindennap , de 2 naponta legalább ki kell takarítanod a ketrecet minden nyúlnál, kb 5 perces művelet, de ha egészséges ápolt nyuszit akarsz ez a minimum.( mint bármelyik másik állatnál ők is tisztaságban rendezett körülmények közt érzik magukat a legjobban).

2015. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2015. febr. 22. 19:26
 7/10 A kérdező kommentje:
És hogy hívjam?valami cuki nevet szeretnék :)
2015. febr. 22. 19:53
 8/10 anonim válasza:
Nyuuu lee
2015. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem aranyosak a gyümölcs nevek pl ribizli, málna stb de lehet az lenne a legjobb hogy haza viszed és amilyen a személyisége ahhoz ami eszedbe jutpl sokat alszik akkor szundi stb.

nekem tetszik még a marcipán, pamacs, füles név is :)

2015. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia!A törpenyúl egy nagyon kezes állat tud lenni.:)Ha nagy ketrecben tartod attól nem vadól meg hanem csak jobban érzi magát mert elfér. Fel szabad a hasánál emelni esetleg akkor nem ha előtte hasmenése vagy bármilyen más baja volt.Az én egy éves fiú nyulamnak az a neve hogy Bonifác :) De szerintem a Bodza is szép név (lánynak) :)
2015. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!