Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rendszeres utazás patkányokkal...

Rendszeres utazás patkányokkal? Bevállalható?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy kiskorom óta tartott a családunk hörcsögöket és tengerimalacokat, és mióta egyetemista vagyok, "egyedül" maradtam, nagyon hiányoznak. Szeretnék két kis patkányt, de havonta egyszer hazajárok, és olyankor nem szeretném őket az albiban hagyni. Általában csütörtök reggel megyek és vasárnap reggel jövök vissza, de 7-7 óra a buszút (nem átszállásos). Úgy tudom, a patkányok nappal alszanak, és olvastam patkányos fórumokon, hogy 3-4 órákat lazán utazgatnak velük, de azért ez majdnem a duplája lenne. :S Szerintetek érdemes így kisállatot tartani? Kibírnák, nem lenne kínzás nekik?

2015. febr. 24. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem neked is kínzás lenne, nagyon eleged lenne az állandó patkányhurcolászásból. A buszon meg hova tennéd őket? Az öledbe? Plusz az egyéb csomagok. Ez nem egy életképes ötlet, mondj le róla.
2015. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az hogy stresszes nekik. Ezek az állatok hozzá vannak szokva a saját élőhelyükhöz, megzavarja őket ha kivonod őket a saját életterükből. És akkor még nem beszéltem arról, hogy a stressz amit ilyenkor kapnak megrövidíti az életüket. Szoktam látni vonaton, tengerimalacot meg nyuszit is szállítanak, de be vannak tojva, nem értik mi történik egyfolytában sasolnak hogy mi van, merről jön veszély.

Ettől függetlenül, tarthatsz patkányt, ha szerzel egy megbízható állatbarát embert aki amíg odavagy figyel rájuk és ugyanúgy foglalkozik velük. A patkányokat ugyanis foglalkoztatni kell minden nap!

Játszani kell velük, babusgatni, éreztetni hogy te is a kolónia tagja vagy. A tesóm patkánya pl. a világért se hagyta volna el őt, pl. ha tesóm lefeküdt aludni az ágyra akkor a patkány is mellébújt és nem ment sehova, esze ágában se volt kihasználni és megszökni mert ők egy csapat, egy kolónia, ha ezt a jó kapcsolatot kialakítod velük, akkor hihetetlen társak! Igaz nagy rombolómesterek is a kis drágák :)

2015. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár én inkább patkánytartók véleményére lennék kíváncsi. Első, azért a mi buszunk nem egy 200éves ikarus, elfért már az ölemben 2 táska, kabát és laptop együtt is. :) Második, szerintem a patkány teljesen más, mint a tengerimalac, már csak azért is, mert a malacok nappali állatok, és ők tényleg ijedősek. Nyilván azért is vinném őket haza, hogy tudjak velük foglalkozni, a lakótársaimra sajnos nem tudnám hagyni őket. A testvéred se utazott a patkányával?
2015. febr. 26. 22:30
 4/5 Vandor72 válasza:
Lehet a patikkal utazni, de be kell szerezni kisállat-hordozót , hidegben kibélelni sok polar takaróval, mert könnyen megfáznak ,melegben viszont hőgutát kaphatnak. Útra vizet és élelmet is kell nekik biztosítani( kifejezetten patkányoknak való eleseget )valamint mind a két helyen ami közt utaznak nagy méretű, bújókkal, függőágyakkal berendezett ketrecük legyen .Bővebben tájékozódhatsz a patkánytartók vagy a patkányvarázs csoportban a facebookon , valamint ezekről a weboldalakról : [link] , [link]
2015. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az elsőt nem ismertem. :)
2015. ápr. 13. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!