Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan etessem a törpehörcsögöm?

Hogyan etessem a törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés
Lehet a táljában egész nap kaja, vagy pedig kevesebbet rakjak bele, naponta többször?

2015. febr. 24. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én hörimet mindig este etetem, de általában van még napközben is kaja a tálkájában.
2015. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2015. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!