Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj-e, ha a macskánk a wc-ből...

Csomorkány kérdése:

Baj-e, ha a macskánk a wc-ből iszik?

Figyelt kérdés
Volt már ilyen típusú kérdés, de az eddigi kérdezők inkább leszoktatni akarták a jószágot erről a remek szokásról. Egy ismerős nálam is hisztizett, de bennem meg az merült föl, hogy tényleg baj? Végülis dicső magyar gyakorlat szerint ivóvízzel öblítjük a wc-t. Meg abba is belegondoltam, hogy elvégre ragadozó a dög. Amikor megeszik egy egeret, akkor oszt jóval több mocskot eszik meg, mint egy tiszta wc-ben...

2015. febr. 27. 22:38
1 2
 1/14 piriiiii ***** válasza:
22%

De ha tudsz neki adni egy tál vizet normális körülmények között, akkor minek a vécéből?

Szerintem ne szoktasd rá erre. De a Te macskád, felőlem meg is nyúzhatod.

2015. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném, hogy baj, esetleg ha a wc öblítőből is benyal valamennyit, az nem hiszem, hogy jó! A kóbor cicák az út menti pocsolyákból is isznak, pedig abba aztán tényleg minden van. A benti wc-ben szerintem csak a vegyszer árthat. A higiénia meg olyan téren más kérdés, ha a gazdája hagyja, hogy a cica (vagy kutya) nyalogassa az arcát, száját. De a saját feneküket és nemi szervüket is nyalogatják, úgyhogy a wc-ből ivés se zavarna sokat ilyen téren annak, aki hagyja ezt a viselkedést.
2015. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavarna a leginkább, ha a macska rámászna az ülőkére. Jó, hogy jórészt csak a combom ér hozzá, de akkor is meztelenül ülünk rajta, az állat pedig akkor is állat, akármennyire is kedves vagy fürösztött/bent tartott.
2015. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
A mi kutyánk is rendszeresen csinálta, semmi baja nem lett tőle.
2015. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
52%
Az enyém is folyton abból ivott, meg a kádból ha csöpögött a csap és egy kis tócsa lett ott az alján. Baja nem lett, nekünk se. Kis tálban mindig volt vize a kajája mellett, de csak annyit csinált, hogy beledugta a mancsát és szétfröcskölte a padlón.
2015. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok, a jószág magától kezdte, azért rá nem szoktattam volna,de ha már... Szóval letaglózott a szent lustaság: így nincs gond a vízzel. A vegyszereket illetően persze igazatok van: fertőtlenítés után alapos öblítés jár hölgynek.
2015. febr. 28. 06:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem engedném. Mi van, ha épp vízkőoldót öntesz bele, nem figyelsz, és beleiszik? Vagy a wc öblítő sem épp egészséges neki.
2015. febr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lecsukod a fedelét, akkor nem fog inni belőle.
2015. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 taurina ***** válasza:

1.ha megcsúszik, bele is szorulhat/fulladhat


2.Te is vmilyen szinten tisztított szennyvizet engedsz a csapból, akkor már nem mindegy, hogy a wc-bõl mered a vized? rajta, megspórolhatod a csapod helyét...

2015. márc. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Taurina: a fáról is leeshet, tehát attól is tiltanom kell? Ez egy nagykorú macska, nem egy embercsecsemő!


2. Eddigi pályafutásom során még nem kóstoltam egeret, nem szaladgáltam frissen megölt állatokkal a számban, és ami azt illeti, azt sem kóstolnám meg, amit én adok kajaként neki. Lehet, hogy nem irányadó macskatartás szempontjából, hogy az énb anyagcserém hogyan zajlik?

2015. márc. 1. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!