Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kérdésem a törpenyúl tartokh...

A kérdésem a törpenyúl tartokhoz szolna. Hogy bírják az utazgatást a nyuszik?

Figyelt kérdés
Most szeretnénk magunkhoz venni egy kis törpenyulat a párommal, viszont szinte hetente ingázunk az otthonunk és a családunk között,majdnem minden hétvégén a családjánál vagyunk és ott is alszunk. Szerintetek a nyuszkónk ezt tolerálja? Egy helyen olvastam, hogy szereti az idegen helyeket, mert kíváncsi állat, de közben meg féltem is nehogy kényelmetlenül érezze magát. Persze mindent megadunk neki hogy jó dolga legyen. Előre is köszi a válaszokat.

2015. márc. 2. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Változó...van, amelyik bírja, van, amelyik kevésbé, stresszes lesz tőle, és leáll az emésztése.
2015. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, hát ez nem túl jó hír, most kicsit elszomorodtam. Abban bízom, hogy hat hetesen vesszük magunkhoz és ha pici korától azt szokja meg akkor talán nem lesz baja.
2015. márc. 2. 15:01
 3/12 anonim ***** válasza:
az enyém végigaludta az 1 órás utat, bár 1 hónapos volt akkor még csak
2015. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan utazol, napokra, akkor a nyúl nagyon nem jó választás.
2015. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáljatok egy érdeklődőbb nyuszit választani, nekem a nyuszikám az utazást is imádja, kíváncsiskodik, nagyon élénk és aktív, igaz picit rosszcsont, de egy félénkebb rosszabbul bírná.
2015. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

A saját tapasztalatom az, hogy egyáltalán nem szeretik az idegen helyeket, sokkal inkább a megszokott, biztonságos környezetet. Azon belül fel tudnak bátorodni, de teljesen idegen hely inkább sokk nekik. Nekem az előző nyuszim azon kiakadt egyszer, hogy átrendeztem a helyét, hogy több szabad tere legyen. Teljesen kétségbeesett, nyugtalanná vált, így pár óra után inkább visszatettem mindent a megszokott helyére, attól megnyugodott.

Utazni maximum az orvosig viszem őket, ha egy-két napig nem vagyok otthon, megbízom az egyik ismerős szomszédot, hogy etesse és ellenőrizze, minden rendben van-e vele. Ilyenkor ugyan nincs kiengedve, de a ketiben lenni 24-48 órát még mindig jobban viseli, mint ha hurcolásznám magammal.

2015. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim elég sokat utazik és érdeklődő is, mégis utálja, remeg tőle szegény és nagyon megviseli. Ez teljesen nyúlfüggő, van, amelyiket abszolút nem zavarja.
2015. márc. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Amikor megvettem a nyuszim, pár nap múlva már elutaztunk. Nyáron is sokszor utaztunk. Az én nyuszim jól bírja az idegen környezetet, es az utazást is a kocsiban. De max. 2-3 napra elegendő ennivalóval otthon lehet hagyni egyedül is.
2015. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ez teljesen változó.Van olyan nyuszi ami stresszel,remeg,bújik,fél de van melyik kiváncsian nézelődik pl az enyém is, egyáltalán nem zavarja,sőt szereti.Ha bementek egy boltba és oda értek a nyuszi részleghez nézd meg melyik nem visszahúzódó hanem élénk,vidám,ugrálós azt válaszd ő biztosan el fogj tudni viselni
2015. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem két nyuszkóm van, teljesen különbözőek, van egy teljesen nyugodt és egy nagyon pörgős, de egyik sem szereti az utazást, nagyon stresszeli őket, ami veszélyes is lehet. Ráadásul az a baj, hogy nálatok ez rendszeres lenne, és igazából, mire megszokja a helyét, a szagokat már mehet is egy másikra, szerintem ez szobatisztaság szempontjából is húzós lesz. Ezt én csak úgy tudnám elképzelni, ha minden alkalommal vinnétek a ketrecét is, és akkor hétvégén is a saját kis helyén lenne. Talán kevésbé stresszes neki, mert ott a megnyugvást jelentő, biztonságos kis zuga, a saját szaga, meg valami a megszokott környezetéből. Egyébként szerintem sem a legjobb választás a nyuszi,ha ennyit utaztok, de az a legfontosabb, hogy szeressétek :)) jó nyuszizást, ha mégis így döntenétek!
2015. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!