Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu túlnőtt fog lecsiszolása?

Degu túlnőtt fog lecsiszolása?

Figyelt kérdés
Az egyik degumnak az alsó két foga, láthatóan túlnőtt. Nem tűnik úgy, hogy ez őt bármiben is gátolná jelenleg, de szeretném elvinni egy állatorvoshoz, lecsiszoltatni neki. Mennyibe kerül egy fog vágatás / csiszolás? sajnos falun lakom, és interneten nem találok sehol sem árkategóriát. Válaszotokat előre is köszönöm!

2015. márc. 7. 13:59
 1/5 spancis ***** válasza:

...egyszerű a válasz... nem kell/nem szükséges fog vágás neki...

egyszerűen csak vegyél neki:

nyalósót


Tegyél be a ketrecébe :

sok fát

és még tehetsz ezt azt neki pl.: WC-papír gurigát

(müanyagot is elharapják , de igazából egészségesebb , ha az nincs ...)

2015. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár ezer forint. Nekem a tengerimalacom fogát csiszolták, ha jól emlékszem 4.000,-Ft-ot fizettem.
2015. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én degumnak mindig van benn rágófa, széna, és még külön az erdőből is szerzünk neki mindig ágakat. Szóval van min koptatnia a fogait. Neki inkább az volt a baj, hogy befelé nőttek, a szájüreg felé. Az állatorvos 1500 forintér lecsípte neki, pedig rövid kábítást is alkalmazott. Ez Pécsen volt 3 éve. Ha bizonytalan vagy, kérdezz meg több rendelőt is telefonon. De mindenképp olyanhoz vidd, aki képben van a rágcsálókkal, mert pl. falun inkább a haszonállatok kezelésében jártasak, amikor először oda vittem a degut, csak nézett, hogy ez milyen egér :-) Azután mentem be Pécsre, mert hozzánk az a legközelebbi város. Ott általában sokkal gyakorlottabbak a kutyák, macskák, rágcsálók, madarak gyógyításában.

de ne húzd sokáig, mert minél hosszabb neki, annál jobban akadályozza az evésben, fájdalmas is lehet, ráadásul így ő már egyáltalán nem tudj koptatni, és nekik folyamatosan nőnek a metszőfogaik.

2015. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Rengetek rágófa, fogkoptató van bent nekik, és állandóan rág ő is. Az az alsó foga valamiért hosszabb mégis, viszont tényleg nem látom hogy gátolná bármiben is. Legalább mostmár tudom, hogy pár ezer forintos műveletre számíthatok, ha oda kerül a sor.
2015. márc. 10. 06:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért ír választ az, aki nem ért hozzá. A fogkoptató nem koptatja a deguk fogát az csak vitaminos nyalósó. A deguk fogát a széna koptatja, mivel fűevő állatok. Minőségi pellettáp és széna etetése mellett megelőzhető a fogtúlnövés. Ha már túlnőtt a foga, érdemes mielőbb dokihoz vinni, mert egy idő után nem fog tudni enni, elkezd fogyni és elpusztulhat. Nálunk is kb. 3000Ft egy csiszolás. fontos, hogy hozzáértő orvos végezze. Kérdezz rá, mikor bejelentkeztek, hogy van e eszközük hozzá, tudnak e kezelni egzotikus állatot.
2015. márc. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!