Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol érdemes tengerimalacot...

Hol érdemes tengerimalacot venni? állatkereskedésben? V. tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésben ezer forintért kapsz tengerimalacot, tenyésztőtől pedig 5 ezerért átlagosan. De! Sokkal jobban megéri ha a tenyésztőt választod, mert ott garantáltan nem beltenyészetből származik a malac, aminek sok káros hatása lehet: daganatok, belső elváltozások, amik sokszor már túl későn derülnek ki.

Nekem 2 állatkereskedéses és 2 tenyésztőtől származó malacom van, hát a különbség azért látszódik a színvonalban, persze ugyanolyan aranyosak.

Ne az ár alapján dönts, hanem ésszerűség szerint. Ha kereskedésben veszed, hogy megspórolj 4 ezer ft-ot, az rossz ötlet, mert a beltenyészet miatt ezt később orvosra fogod költeni.

2010. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A gyerekek kaptak ajándékba!borzalmas aranyos volt ,imádtuk én nem tudtam hogy ilyen édes kis jószág!

de elpusztult elég hamar,és a gyerekek azóta is kérdezik mikor lesz másik(NAGYON HIÁNYZIK)

szerintem kereskedésből volt,és köszi a választ!

2010. febr. 15. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, valószínű beltenyészetből volt, azért halt meg ilyen hamar :(

Nézd meg ezt az oldalt, indul itt egy húsvéti tengerimalac pályázat, gyönyörű eladó malackáik vannak, és most sok kismalac fog születni.

[link]

2010. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk kereskedésből, 1500 Ft volt!!
2010. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy inkább a legolcsóbb helyek közé tartozik az 1500 Ft-os, most inkább 2000 körül van az átlagár. Tenyésztőnél inkább 4500, mint 5000. Ennél cak az abesszín, és a skinny drágább, de a 4500 az átlagár. Tenyésztő minden esetben ad hozzá származásit, mellyel lényegesebben gyorsabb, és egyszerűbb (és olcsóbb) a törzskönyv kiváltása a malachoz, és adnak hozz általában 1 kiló száraztápot. Ez inkább a stressz csökkentése édekében van, de nem elhanyagolható, hogy a legolcsóbb táp is kb 600 Ft körül jön ki. Van 450-ért is, ami 1 liter, csakhogy az kb 650-700 gramm. Kereskedésbe gyakran egymás hegyén hátán van a malac, minden nemű egybeöntve. Gyakori, hogy egy egész családot visz haza a gazdi. Persze, szép dolog a születés, nagyon murisak a kismalacok, de nem egy 4 hónapos anától, aki teljesen összeszakad, és úgy néz ki, mint egy normális 2-2.5 hónapos. Tenyészetben ráadásul érdekes színű malacok is előfordulhatnak, pl lila, kék, agouti, dalmata, stb. Alapvetően kinézetre annyi különbség van, hogy a közönséges (kereskedésbe kapható), és a fajtatiszta (tenyészetben kapható) malac között, hogy a fajtatiszta orra sokkal rövidebb, a fülei leállnak, nincs szőr, vagy színhibája, vagy azt olcsóbban adja a tenyésztő, és erről beszámol a vevőnek.


És bár reklámozni nem szabad, nem én írtam be a linkünket fentebb, de az oldalon Magyarországon egyedülálló módon valós idejű élő adás is nézhető, melyen most 2 kamerán is nézhetők pár napos kismalacok. Csak ha valaki nem tudná, miről beszélek, mikor azt mondom, hogy "murisak". A 3. kamerán egyébként jéglila, és lila kismalacok vannak, ami kereskedésbe kizárt, hogy lenne.

2010. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

11 03-nak

nagyon szépen köszönöm!ez aztán a válasz!bár csak ilyen emberek lennének az oldalon mint te!

mégegyszer köszi! szép napot!


Domek

2010. febr. 18. 11:48
 7/10 anonim válasza:
Szívesen Domek! Tengerimalacba tudunk segíteni! :) A Hústvéti pályzatra lehet nevezni március 14-ig, még nem késtél le semmiről. Ha Te lennél az egyik nyertes, akkor nem kellene fizetned a fajtatiszta tengerimalacért.
2010. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hehe :)

Én (cavyfamily) írtam be a linket, gondoltam itt is reklámozom az oldalt :)

2010. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi tenyésztőtől vettük
2010. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszi Betti! :) Fantasztikus a malac-labirintusod!
2010. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!