Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacommal van gond....

Tengerimalacommal van gond. Mostanában nagyon hullik a szőre, (nem foltos, csak nagyon szőrözik). Ma megvizsgáltam, és mindkét hátsó lábának a hajlatában van egy-egy feketés pupli. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az állatorvos drága, és feleslegesen nem akarok fizetni egy rakat pénzt.

Valaki tud valamit hogy mi lehet a gond?



2015. márc. 12. 22:16
 1/8 anonim válasza:

Az én tengeri malacomnak is hullott a szőre, eleinte kevésbé, aztán egyre jobban. A végén már csomókban jött ki neki. Elvittem orvoshoz mert szegénynek ezen kívül a beleivel is bajok voltak. Egyébként ez az én hibám volt, mert ubival etettem(édesem annyira szerette és sajnos nem tudtam, hogy nem ehet, mert nem tudja megemészteni :'( )

Na szóval elvittem dokihoz és azt mondták, hogy az immunrendszerével lehet valami baj. 3 napig jártunk antibiotikumos kúrára, de sajnos már nem volt ideje meggyógyulni...Belehalt a bélbetegségébe. :( Én mindenképpen nagyon javaslom, hogy VIDD EL ÁLLATORVISHOZ, mielőtt még késő lesz!!!!!

2015. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Még annyit, ha szereted a malackád, akkor érjen meg ennyi pénzt. Én 15ezer forintot fizettem pedig már nem segített rajta az antibiotikum, de tudtam, hogy én mindent megtettem a gyógyulása érdekében.

Előző voltamél és 17/L

2015. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jézusom de buta vagyok, kiderült hogy amiket észre vettem, az a köldök,

és a két emlőbimbó. Fiú malacka egyébkent.

Teljesen életvidám meg minden, és szerintem csak azért vedlik ennyire mert érzi hogy jön a meleg.

2015. márc. 13. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én tengerimalacaim is évente 2 időszakban jobban vedlettek, mint máskor. Ez teljesen normális. Fésüld ki őket naponta és akkor kevésbé hagyják ott mindenütt a szőrüket. (Vagy ha hosszú szőrű és nagyon rossz a helyzet akkor naponta 2x)

Ha beteg, az vagy a külsején, vagy a viselkedésén meglátszik. Ha meg egyik sem, akkor ember legyen a talpán, aki idő előtt rájön a rejtőzködő betegségre. De ha bármikor aggódni kezdesz érte, jobb ha elviszed orvoshoz, pénz ide vagy oda, mert a malackáknak gyors az anyagcseréjük, hozzád képest az egész életük gyors és sajnos a legtöbbnek nem olyan erős a szervezete, könnyen betegek lehetnek és a betegségekbe sokszor bele is halnak.

2015. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem vedlés hanem C vitamin hiány. Esetleg pár csepp Cebion csepp a tápjára jó lehet. Egyébként mit kap enni? Ha az étrendje megfelelő nem kéne nagyon hullatni a szőrét.
2015. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ird le,miket adsz neki enni, és milyen tápot?
2015. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amiket szokott kapni enni:

-paprika

-paradicsom

-alma

-répa

-különböző jó minőségű tápok

-friss fű

-széna

-saláta

kb. ennyi, ezeket változatosan adjuk neki.

Gondoltam már arra is, hogy esetleg nem elég tiszta a ketrece. Amikor ki szoktam cserélni benne az almot, van hogy vízzel kimosom, de ezt nem rendszeresen csinálom.

Másfelől mindig tiszta alomban van, amint el kezd gyűleni benne a kaki, ki van cserélve neki.

2015. aug. 16. 23:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy most írok csak, de egy időre elmúlt neki.

Most meg újra zavaró

2015. aug. 16. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!