Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Félős, vad kölyök patkány...

Félős, vad kölyök patkány szelídítése?

Figyelt kérdés
Kaptam egy albínó kölyök patkányt. Gyönyörű szép, nem beteg, jó kondiban van, viszont nagyon félős. Nem lehet megfogni, mert rögtön sír, elszalad vagy lelapul, hunyorog és harapott is már. Hogyan lehet megszelídíteni? Milyen módszereket alkalmazzak?

2015. márc. 12. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Hagyd békén. Biztos még túl kicsi, az anyjánál lenne a helye. Idő kell neki, majd megszokik. Ha állandóan stresszeled, azzal a helyzeten csak rontasz.
2015. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jobb fiatalon elkezdeni, könnyebb.

Csak ne ilyen rámenősen. Egyelőre pl etesd kézből, de ne érj hozzá. Az alapelv, hogy rávedd, hogy ő menjen oda hozzá, és ne te erőltesd rá magad.

2015. márc. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak degum volt, patkányom nem, de nála ami bevált, a "csoki". Nem tudom, most lehet kapni, de régen volt rágcsálóknak olyan eledel, amiben voltak "csoki darabok" - nyilván nem olyan csoki, amit mi eszünk. Azokat kiszedtem, mert a degum imádta.

Ő is félős volt, meg vinnyogott, ha hozzá értem. Szóval nem erőltettem. Fogtam a kiszedett "csokikat", és a tenyerembe tettem, be a deguhoz. Ő odafutott, kiette, aztán elfutott. Ezt naponta eljátszottam vele. De ne adj neki sokat! Ilyen jutalom falat ez. Aztán megszokta a szagomat, hagyta hogy megsimogassam. És így tovább. Mint egy kutya, konkrétan jutalmazni kell. Ahhoz képest milyen kicsik, elég intelligensek. Aztán építettem neki könyvekből kifutópályát, kitettem, odaültem. Rohangált. A csokira odajött, így vissza is tudtam tenni. Egyhamar megtanulta, utána már a szobában is rohangálhatott.

Csak lassan, nyugodtan!

Barátnőm rendes csokival oktatta a deguját. Meg keksszel. Konkrétan olyan csoki függő lett, hogy vinnyogott érte. 9 évig elélt, szóval neki nem ártott. De én nem akartam neki ilyen dolgokat adni.

2015. márc. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem olyan kicsi már. Kb 2x akkora mint egy jó nagy egér. Már szagolgatja a kaját a kezemben ha odatartom neki, de még nem mindig veszi el. Legtöbbször elfut, de már simogattam meg, csak a végén megint lelapult és sírt. :(
2015. márc. 13. 09:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha előbb lelapul, utána "sír" akkor logikusan, ne várd meg, hogy sírjon.

Figyeld a reakcióit, testbeszédét, ha nem felszabadult, vagy konkrét jelei vannak annak, hogy kényelmetlen neki a helyzet, válaszul hagyd békén.

Azonnal, hogy megértse, ez a jutalma, mert közel engedett magához, és hogy megérted, hogy azt közölte, hogy ennyi elég.

2015. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jutalomfalattal ki tudtam csalni a kezemre, akkor megtört a jég. Most is a vállamon ül :D
2015. márc. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!