Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik a kisnyulak a...

Miért nem eszik a kisnyulak a nyúltápot?

Figyelt kérdés
Február 6-án született 3 kis oroszlánfejű törpenyulam, tehát most kb. 5 hetesek.Már nagyon szépen eszik a szénát, és szerintem egyáltalán nem is szopnak...Sima rágcsálóeleséget adok nekik, de az a baj, hogy abból csak max. a gabonát/búzát szemezgetik, azt a zöld színű granulátumot viszont meg sem kóstolják.Pedig az az anyjuk kedvence.Úgy tudom, hogy pont attól szoktak hízni, és nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jó kondícióban vannak.Bár nagyon élénkek és rengeteget szaladgálnak a szobában, de ha megtapogatom a hátukat, érezni a gerincüket és a medencecsontjukat.Ez normális?Tudom, hogy ebben az időszakban a legsoványabbak, de azért jó lenne tudni, hogy kb. mikor kezdenek el úgy igazából enni.Mert egy hét múlva elkerülnek, már mind a háromnak megvan a gazdája(egyikük az udvaron lesz:(), és nem szeretném, ha fáznának, vagy ilyesmi...

2015. márc. 15. 10:39
 1/2 Chone ***** válasza:
Ha soványnak érzed őket, akkor ajánlatos még az anyjuk mellett hagyni, ugyanis a legjobb táplálék, amit most kaphatnak az az anyatej. Közben adjál nekik enni szénát, takarmánykeveréket, hogy szokjon hozzá a gyomruk. Ha a tápot nem eszik akkor nem eszik, széna a lényeg, mert abban minden tápanyagot megtalál, amire a szervezetének szüksége van. Friss víz is legyen előtte mindig.
2015. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben már szépen elkezdtek hízni!:)
2015. márc. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!