Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerethet a nyúl?

Szerethet a nyúl?

Figyelt kérdés
Lehet hülye a kérdés, de van egy nyuszim, pár napja csak, még félénk, de nem fut el, hagyja, hogy simogassuk, idegeneknek is. Nagyon szelíd. Persze nem nyúzom, elméletileg alapból sem szeretik a macerálást, főleg nem így hogy még új neki minden. (Amúgy mennyi idő kell egy nyúlnak hogy teljesen megszokja az új környezetét?) De muszáj takarítanom, akkor pedig ki kell vennem, amihez fel kell emelni, amit utál. Meg ha berakom a kifutóba hogy szaladgáljon akkor is felemelem. És az biztos ijesztő neki meg nem szereti. Ettől meg tud utálni, ha csak én vagyok, aki emelgeti? Ráadásul ugye átrendezem a ketrecét, szóval amit összetúrt meg ő maga elrendezett én visszacsinálom, kitisztítom, nem tudom ez mennyire tetszik neki.. De kaját is én adok neki, finom falatokat pl. almát kicsit. Szerintetek a nyúl tud úgy kedvelni egy embert, társ lenni, mint mondjuk egy kutya? Vagy ha nem is úgy, csak hogy szeresse a gazdáját? Akkor is ha "ezt a szörnyűséget" csinálom vele, az otthonával?
2015. márc. 17. 18:25
 1/8 anonim válasza:
Persze megfog szeretni,te adsz enni,te rendezed megerzi o ezt. Azert par het kell neki mig leesik neki a helyyze
2015. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani, egyik ismerősömnek folyamatosan voltak nyulai (mindig csak egy). Mindegyikkel ugyanannyit törődött, de volt amelyik utálta, vagy félt tőle, vagy szerette.
2015. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A nyúl elfogadja az ételt, a gondoskodást az embertől, ám nem szereti az embert;

az ember szereti a nyulat, ezért táplálja, takarít utánna, ha nagyon szereti, a végén megeszi.

2015. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak nincs teljesen igaza:pont, hogy csak az szererheti igazán a nyulát, aki nem képes megenni, még akkor sem, ha eredetileg azért kezdte el tartani...De amúgy ennél a kérdésnél szerintem alapból nem erről van szó.Egyébként szerintem a nyúl valamilyen szinten megkedvelheti az embert, az enyém például nagyon szereti, ha simogatom, odabújik hozzám, elnyújtózik és hangosan "vacogtatja" a fogait:)Ha pedig abba hagyom, megbökdösi az orrával a kezemet, hogy folytassam.Máskor viszont menekül és nem engedi, hogy megfogjam, vagy ha nagyon éhes, húzkodja a nadrágom szárát, és nyalogat, harapdál...Szóval bizonyos szempontból elég kiszámíthatatlan, a hangulatától függ.Persze ez is minden nyúlnál máshogy van ezért én azt tanácsolom, hogy légy vele türelmes, ne kényszerítsd, hogy odamenjen, hanem engedd, hogy ő nyisson feléd(Pl jutalomfalatok segítségével)Ha igazán szeretettel bánsz vele, annak meg lesz a gyümölcse, ez biztos!:)
2015. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy szerethet-e a nyúl azt szerintem lehetetlen megmondani, de ragaszkodni tud az biztos. Tedd úgy a dolgod ahogy eddig is tetted, és az idő majd mindent megold.
2015. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem tengerimalacokkal van tapasztalatom, és igen, szerethet. sok volt már, a nagy részük nem igazán szeretett, de volt, amelyik nagyon. szerintem a nyúl is ilyen. van, amelyikhez közel tudsz kerülni.
2015. márc. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az en nyuszim az olembol se akar kiugrani, a fejét mindig belenyomja a tenyerembe. Ha takaritok, mindig kivancsian jon oda es jelol meg mindent (beleertve a kezemet is😊❤)

Azt viszont utalja ha atrendezem a ketrecet. Mindent pontosan oda rak vissza ahol volt. Egyszer betaktam hozza egy kis tálat a zoldsegeknek es az annyira nem illik oda hogy mindig ledobja (2 szintes a ketrece).

Hat igen. Nala jobb nyuszit nem is kivanhatnek. 💛💙💜💚❤🐰

2015. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "szeretet" feltétele egy bizonyos gondolkodási készség megléte is, ebből adódóan a kérdés így is megfogalmazható:

tud-e gondolkozni a nyúl?

A vadászsólyom sem szeretetből repül vissza gazdájához, ám mégis visszaszáll, tehát a nyúl és a vadászsólyom egformán tud szeretni...

2015. júl. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!