Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúllal kapcsolatban...

Törpenyúllal kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
szeretnék venni és érdekelne kinek milyen tapasztalata van. szobatisztaság, kézhezszoktathatóság.. akármi :)

2015. márc. 17. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
kecske
2015. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Sok jó tapasztalattal nem tudok szolgálni.

Kezdeném azzal, hogy akkor tarts nyulat ha tudsz neki külön szobát/helységet/kert részt, mert szobában elviselni igen nehéz. Éjjel hangosan dobbantgat, vakarászik, ugrálgat, rágja/rázza a rácsot ha épp olyanja van. Egy szobában aludni vele lehetetlen.

Nappal egy fokkal jobb, ha tud rohangálni és nincs semmi amit szétrághat, pl vezeték, fa, papír, könyvek, mindent szétrág ha talál.

Nem mindegyik lesz szobatiszta, ezt előre nem lehet tudni, az én nyulam például mindenhova bogyózik ahol jár, pisilni a ketrecén belül szokott csak, de ott bárhova... szóval naponta kell takarítani, ami igen bajos egy 100-as ketrecnél. Mindig kimosni, stb. Ha nem mosom 2-3 napig akkor iszonyat büdös.

Amúgy a nyuszim jó helyről van így alapból kézhez szokott volt, eleinte karmolt néha ha felvettem, de ez már nem annyira jellemző.

Hosszú szőrűt nem ajánlom mert egyszerűen lehetetlen tisztán és kócmentesen tartani. Minden nap fésülöm de ez sem elég, mellesleg utálja is, és csupa széna a szőre állandóan.

Na mindegy, én alapból nem ajánlom a nyulat... max ha nagyon unatkozol, minden nap otthon vagy és nem tudsz mit csinálni, akkor talán. Amúgy meg bármelyik másik állattal kevesebb a gond.

2015. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!