Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem használja a hörcsögö...

Miért nem használja a hörcsögöm az itatót és miért nem mászik fel a létrára/mászókára?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpe, 8 hónapos, még nem öreg szerintem, valamiért születése óta nem akar mászni. Kapott emeletes ketrecet, amiben 45°-os szögben van létra (vagy ez túl meredek neki?), de nem megy fel, hiába van neki ilyen-olyan mászókája, azokat se használja, maximum a házikója tetejéről átmászik rá. Ha az emeletre felrakom, inkább leugrik róla, de hiába a két különböző létra, nem akar azon fel-le járkálni. Az egyetlen játék, amivel elvan, az a mókuskereke, de azt képes 2 órán keresztül is megállás nélkül tekerni.


Meg sok helyen írják, hogy nem elég neki a zöldség/gyümölcs, kell neki víz is, de nem akarja az itatót, odamegy, megszimatolja, és hátrahúzódik, mintha félne tőle.


Normális ez? Másoknál annyiszor látom videón, hogy fel-le másznak, használják az itatót, akkor az enyém miért nem akarja?



2015. márc. 24. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Az enyém a kerekébe se ment bele soha. Igaz mi kiengedtük naponta, nem a terráriumban élte kizárólag az életét. Nálunk se ivott, ha sok zöldséget, gyümölcsöt kap, simán elképzelhető, hogy elég nedvességhez jut belőle. Ne aggódj. (A 45 fok szerintem nagyon meredek.)
2015. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem meredek, nekem aranyhörcsögöm van ugyan, de ő felmászik simán a ketrec oldalán, meg a tetején is kapaszkodik, amíg le nem esik... :D

ha kap gyümölcsöt meg zöldséget, az elvileg fedezheti a vízigényét. az én hörim se nagyon használja az itatóját, pedig tudja hogy kell. azért a biztonság kedvéért mindig van friss vize :)

2015. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is kiengedem naponta, valamikor 2-3-szor is, hagyom a szőnyegen mászkálni, van egy kis futógömbje is, többször kimegyek a kertbe és viszem őt a kezemben, hogy lásson más környezetet is. Csak kicsit zavar, hogy mennyi mindent megveszek, remélve, hogy örülni fog neki és nem unatkozik majd, de nem használja. Igaz, az itatót és az új ketrecet nemrég kapta, talán még nem szokta meg. Mondjuk a ketrecben lejjebb tudom rakni az emeletet, akkor a létra se lesz hozzá annyira meredek, esetleg azt megpróbálom, hátha, mert a házikója tetejére imád felmászni és onnan figyelni, de máshova nem akar valamiért.
2015. márc. 25. 03:05
 4/5 anonim ***** válasza:

a gömb az viszont nem jó megoldás, abban félnek, azért rohangálnak benne. kivenni se annyira jó, kell neki egy tágas terrárium/ketrec, és ellesz benne. látni amúgy elég rosszul látnak szegénykék, nem tudják mi van olyankor amikor viszed valahova :(

enyém se mászik a házikóján kívül sehova,(meg persze a kereke..:D) pedig mindig van neki bent friss zöldség vagy gyümi. víz neki egy ilyen kerámia tálka van (mint egy nagyobb, mélyebb kupak), abból szokott inni. (nem borítja fel, viszont van mikor sikeresen telepakolja forgáccsal :) ) próbáld meg azt.

2015. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az itató dolog végül csak sikerült, valahogy rávette magát, mert egyszer csak azt vettem észre, hogy ott a friss zöldség, gyümölcs, mégis a vizet issza. Talán csak furcsa volt neki, hogy mi ez a cső és miért nedves... Néha már iszogat belőle, bár az uborka még mindig jobban tetszik neki.

A létra dologra is találtam megoldást: felraktam egy kis nasit az emeletre (gondoltam, ez majd csak ösztönzi, mert megveszik egy pici darab édességért), ő ezt azonnal ki is szimatolta és már rohant is fel érte. Azóta gyakran szaladgál fel, de gondolom csak az újabb csokifalatokat megy keresni. De haladásnak már jó, csak még kell egy kis alakítás a rezidenciáján.

2015. márc. 31. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!