Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak zöldséget...

Tengerimalacnak zöldséget honnan vegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk 2 tengerimalacot, szeretnénk őket jól tartani, kapnak is mindent ami jó, de Gemon oldalán olvastam, hogy nemigazán jók a boltban és piacon árult permetezett zöldségek. De most azért ugye nem kell annyira komolyan venni, hogy nekik biot vegyek mindenből?? Régen nem volt ilyen lehetőség és rengetegen tartottak jól malacokat, a mi régi malink is azt a zöldséget kapta amit a boltban vettünk és semmi baja nem volt. Én nagyon szeretem őket, de ez szerintem kicsit túlzás lenne, Ti hogy oldjátok meg?

2015. márc. 28. 05:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél neki a boltban, csak előtte alaposan mosd meg vagy ha lehet, hámozd meg!
2015. márc. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, most kicsit megnyugodtam :) Mert minden nap kapnak valamit megmosva, de akkor meg is hámozom.
2015. márc. 28. 06:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 malackám volt, mindannyian bolti zöldséget és gyümölcsöt kaptak. Soha semmi bajuk nem volt.
2015. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm :)
2015. márc. 28. 06:54
 5/8 anonim válasza:
Nekem is volt kettő és ők bolti kaját kaptak amibe volt zöldség,gyümölcs,mag. De nem muszáj neki boltit adni, lehet minden zöldséget,gyümölcsöt csak az a legfontosabb hogy olyat soha ne adj neki aminek a kezdőbetűje:K. Nem szabad neki:pl:Kukorica,Krumpli...
2015. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én malacaim is bolti zöldséget kapnak mióta megvannak. Jól megmosom mindig, esetleg ha nagyon gázos helyről van akkor levágom a héját is, de eddig soha semmi bajuk nem volt. Az egyik már 6 éves lesz.

De most hogy jön a jó idő, lehet nekik a zöldség mellé gyomokat is adni, pitypang, lóhere, tyúkhúr, stb. Nagyon szeretik. Ezt viszont tényleg jó helyről kell szedni (mezőről például), ahol nincs autóforgalom, meg kutyák se pisálják le nagyon.

2015. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, nemsokára kapnak majd almafaágat is rágcsálni vegyszermentes helyről :) Az én malackáim kb. 3 hónaposak, mikor rájuk jön a mászkálás, ugrálnak, popcornoznak, jól érzik magukat, de nagyon sokat elvonulnak és pihennek is napközben, ez normális?
2015. márc. 28. 11:32
 8/8 anonim válasza:
Normális mert az enyéim is ilyenek voltak.Bár az enyéim kevesebbet aludtak napközben mert játszottam velük.Esetleg lehet neki berakni papírdobozt amiben el tud bújni.
2015. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!