Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpesün okozhat allergiát?...

A törpesün okozhat allergiát? Vannak benne élősködök?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Bocs a baromi hosszú reakcióidőért, tudtam én, hogy olvastam valamit a témában... csak most tudtam előkeresni a cikket.


Röviden:

- Élősködő nem lesz benne, ha rendszeresen kap féreghajtót és bolhacseppet. A tenyésztő meg tudja mondani, hogy mit lehet használni sünikre.

- Allergiát okozhat. Bár hagyományos értelemben vett szőre nem igazán van, az allergiások túlnyomó többsége nem is az állatok szőrére, hanem a nyálában, korpájában megtalálható fehérjére allergiás. Nyála, korpája pedig a süninek is van.

- Nemcsak magukra a sünikre, hanem a ketrecben használt alomra is lehetsz allergiás. Ez itthon általában faforgács, pellet vagy szalma. Ha lehet hinni az internetnek, tőlünk nyugatabbra textillel bélelik a sünlakot - nyilván a tenyésztő meg tudja mondani, hogy mely anyagok alkalmasak a sünik alá.

- Ha gyanús, hogy allergiás lehetsz az állatra, kérd meg a tenyésztőt, hogy hosszabb időt tölthess a sünijei között! Ami persze nem mérvadó, mert allergiát menet közben is ki lehet fejleszteni.


A teljes cikket itt találhatod, nagyon részletes, érdemes elolvasni meg azt a néhány kommentet is alatta:

[link]

2015. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!