Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartás? (többi...

Tengerimalac tartás? (többi lent )

Figyelt kérdés
Lenne néhány kérdésem : Mennyire okosak? Ragaszkodnak a gazdájukhoz? Lehet őket egyedül is tartani?
2015. ápr. 6. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ragaszkodó állatkák, szinte mindennap kell őket gondozni, simogatni, játszani velük. Aki nem tud velük mindig foglalkozni az ne tartsa inkább mert belebetegednek. A tengerimalacnak kell egy társ mivel társas lény, , egyedül csak néhány hétig lesz el, utána már igényelni fogja a társaságot. Sajnos a legelső malackámnak is ez volt a veszte, hiába törődtem, foglalkoztam vele napi szinten többször felvettem simogatni, futtattam a padlón, foglalkoztam vele, magányos volt amibe bele betegedett.

A következő malackámnak 1 hét után már találtam is egy párt és már 3 éve megvannak. Sőt kis malackák is lettek amiket hamar elbírtam ajándékozni, azok közül is egyiket tartottam meg a többi már nem félt volna el a ládában, a kis dobozba ahol az apuka elvolt pár napig ameddig picik voltak a kölykök meg amikor kitakarítom őket mindig abba a dobozba teszem át 1-2 órára, de abba hosszú távon malac nem lenne el.

2015. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 7. 08:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen okosak bár az ember eddig ezt nem tudta de kutatások nemrégiben megcáfolták ezt a tévhitet épp ezért tudod szocializálni és tanítani. Igen nagyon ragaszkodóak épp ezért nem reagálnak jól az idegenekre bár ez tengerimalactól is függ. Lehet egyedül tartani csak nem ajánlatos. Több könyvet is elolvastam ezzel kapcsolatban és mindegyik ezt írta.
2015. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 7. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!