Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy tengerimalac tényleg nem...

Egy tengerimalac tényleg nem eheti ezeket?

Figyelt kérdés

Egy fórumon olvastam, hogy valaki azt írja, hogy: "Figyelj oda, mert pl az én malacomnak a hasa ég a magvaktól, gyümik közül ne adj neki almát, se banánt, uborkát és salit egyátalán ne, kivéve ha bio, ha tudod, hogy semmilyen vegyszerrel nincs kezelve".

Ez tényleg igaz? o.o Osztálytársam a malacait ilyenekkel etette, és 6-7 évig éltek a malacok. Végül öregedésbe haltak meg, nem pedig ételmérgezésbe.

Egy másik ismerődöm is eteti ilyenekkel, és semmi baja a malacainak.

Igaz, amit írt ez a személy?


2015. ápr. 11. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
enyém csak pizzát meg hamburgert hajlandó enni
2015. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A saláta képes a legtöbb permetszert raktározni, ami nem túl egészséges, nekünk se.
2015. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Malacos oldalakon megtalálod a listát hogy mit ehet, mit nem. Persze lehet hogy nem fog belehalni egy kis salátába, de mindig megvan rá esély, mivel a permetező szer méreg és nem olyan könnyű lemosni...

Jobb nem adni ilyesmit a malacnak. Van nagyon sok biztonságos kaja is, szóval nem kell olyasmivel etetni ami káros lehet. Nem is értem miért teszi bárki is.

2015. ápr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A malacoknak egyáltalán nem szabad magvakat adni, hiszen fűevőek (kivétel lehet heti egy teáskanál jó minőségű zab vagy búza). Szóval sok-sok széna! :) Almát kaphatnak, de ki kell nekik magozni, mert a magja mérgező nekik! Banánt kaphatnak, de csak nagyon keveset, mert sok cukor van benne. Uborkát kaphatnak, de érdemes a héja nélkül adni nekik (mellesleg ez az egyik legnagyobb kedvencük :)). A salátából valóban csak akkor adj, ha bio, de jobb, ha amit csak tudsz zöldséget, gyümölcsöt vegyszermenteset szerzel be nekik.
2015. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A zöldségek, gyümölcsök közül a salátát kivéve mindegyik mehet nekik.

Tulajdonképpen a sali is, ha otthoni termesztésű, nem vegyszerezett.

Mondjuk én banánt ritkán adok, mert tényleg tele van cukorral és az én cocijaim amúgy is hízékonyak :D

A magvak közül - ahogy az egyik előző válaszoló írta - búza és zab jók, de csak minimális mennyiségben egy nap. Szotyit, kukoricát vagy egyebet nem ehetnek.

2015. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!