Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy nyúl megrágja a bútorokat?...

Egy nyúl megrágja a bútorokat? Vagy lehet az ellen tenni valahogy? Csak olyan írjon, akinek volt/van nyula és nem "azt hallottam, hogy. " dolgokat ír!

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt nyulam lakásban. A bútort nem rágta meg, de sokmindent igen, pl tapétát, gyékény falvédőt, könyveket és ami para: elektromos kábeleket!


A megoldás pedig annyi volt erre, hogy csak akkor lehetett kint, ha otthon voltam, ha elmentem bezártam a ketrecébe.


De még így is rágott ugye, hiszen ha otthon voltam szabadon volt, de nem figyeltem folyton.


Sok mindent tönkretett, nem lesz többé nyulam.

2015. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fenyőfa ágyam alsó részét rágta a nyulam, az azelőtti meg valahogy rájött, hogyan lehet beugrani egy résen az ágyneműtartóba, és ott a keresztléceket rágta. Ezek kezeletlen fa részek voltak. Laminált bútorlapot meg ilyesmit nem rágtak. A tapéta mindegyiknél menő volt, rögtön megtalálták, hol nincs rendesen leragasztva. Vezetékrágás szintén alap.
2015. ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és hogy mit lehet ellene tenni: biztosíts neki rágófát, hogy azon koptassa a fogát lehetőleg, vezetékeket olyan helyen vezetni, ahol nem fér hozzá, vagy védőburokba tenni.
2015. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. azt olvastam, hogy eukaliptusz olajjal be kell kenni a bútorokat, mert az elriassza őket. Ez tényleg hatásos?
2015. ápr. 11. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is volt nyulam. Az első rendes tenyészetből, fajtatiszta német óriás kosorrú. Még kicsi voltam, de semmi gond nem volt vele. Kinti-benti nyúl volt, pedig kint nincs kerítés, de sosem akart elszökni, szobatiszta volt, nem rágott. Utána befogadtunk egy kis törpenyulat, mert valaki kirakta, ő kereskedésből való volt. Szeretett rágni, megrágott volna szinte mindent, csak nem tudott, mivel felügyelettel volt csak kiengedve és nem hagytam. Utána egy sima házinyulam, kaptam egy ismerősömtől, aki megenni tartja a nyulakat. Nem sokáig volt meg, mert egyszer kiment, sötét volt már, elfutott, és egyszerűen nem lehetett megfogni, meg gyorsan el is tűnt, hiába kerestük. Szóval elszökött. Onnantól visszatértem az első nyuszimhoz, tehát német óriás kosorrú, megbízható tenyésztőtől. A jelenlegi a 3. ilyen nyuszim. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, lehet hogy nem, de a mostani és az előtte lévő kosorrúm teljesen szelíd, nem fut el az idegenektől sem, hagyja, hogy simogassák, mint ahogy a legelső is. Szobatiszták (bár a törpe is az volt, viszont a házinyúl nem). Nem futnak el, akár felügyelet nélkül is kint lehetnek az udvarban. Pl. most is kint van, az ablakból nézek néha rá. Nem akar elszökni. Épp fekszik az árnyékban. És a kérdésed lényegére: nem rág! Legalábbis nem azt, amit nem kéne. Csak a szénát, tápot, faágakat (direkt ezért adok neki, hogy azt rágja), meg néha a ketrecét, de az nem baj. Néhányszor megkóstolta a szőnyeget vagy a papucsom, de abba is hagyta rögtön. Szóval van ilyen nyuszi is, olyan is. És lehet tenni ellene őrködéssel, az eukaliptusz olajat sosem próbáltam. De ha szerencsés vagy, olyan nyuszid lesz, ami nem rág. De az is lehet ez nem szerencse kérdése? Tenyésztő? Fajta? Én leírtam nálam hogy volt, innentől kezdve mindenki eldöntheti maga, hogy ez véletlen vagy köze van ahhoz, hogy megbízható tenyésztőtől van-e és/vagy mi a fajtája. Ha lesz még egy nyulam majd, biztos hogy ugyanez a fajta és ugyanattól a tenyésztőtől, én hiszek benne, de nem kizárt, hogy ennek ellenére majd egy mindentmegrágó ördögfióka nyuszim lesz:)
2015. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én nyulam mindent rág csak a bútorokat nem. De ez a gond megoldható ha elzársz neki egy helyet a szobában, pl egy sarkot elkerítesz neki és napközbe ott rohangál, és a saját játékait rongálja csak. Nálam is így van most a nyúl, egy 1.5x1.5 méteres helye van a sarokban.
2015. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!