Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatok együtt két azonos...

Tarthatok együtt két azonos nemű törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
NEM! Az azonos neműek is kinyírják egymást, attól függetlenül, hogy rokonok-e vagy sem. A különböző neműek is bántják egymást, plusz tele leszel kishörcsöggel. Egyet tarts, nem fog unatkozni, ha sok praktikus felszerelést veszel neki. :)
2015. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 qqqxxx válasza:

Nem, mert melegek lesznek xD

Amugy tenyleg nem, az elozo leirta, h miert.

2015. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
a hörik magányos állatok, a természetben is egyedül élnek, nem szeretik a társaságot.
2015. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Campbellről szokták azt mondani, hogy lehet csoportban tartani (4-5 darab), (Roborovszki esetében is hallottam már ilyet, de csak úgy, hogy "valaki mesélte", élőben nem láttam) de csak akkor próbálkozz vele, ha van elegendő helyed és felszerelésed ahhoz, hogy szükség esetén szétválaszd őket - még az sem jelent semmit, hogy ha kezdetben jól kijönnek, mert az idő múlásával bármi történhet, ami megbillenti a hierarchiát, és akkor felélénkülnek a harcok.

Szóval még ha egyes fajoknál elméletileg lehetséges is, én nem tanácsolnám.

Alapvetően magányos állatok, ebben a kivételes esetben semmi kárt nem teszel, ha egyedül tartod őket, a társaság nem öröm számukra, nem ad biztonságérzetet, hanem ellenkezőleg, felesleges stresszt okoz és veszélyforrás.

2015. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az lenne még a kérdésem, hogyha szeretnék neki kis házat csinálni cipősdobozból és WC papír gurigákból, azt ugyebár rágcsálni fogja (fogja?), megmérgezheti a ragasztó amivel összeragasztottam? Ha hülye ötlet, akkor persze inkább veszek a boltban valami normális házikót...
2015. ápr. 13. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz neki házat te magad is, de csakis olyan ragasztóval, ami nem mérgező!
2015. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
vagy csinálj/vegyél neki faházat :) az jobb mint a papír vagy műanyag!
2015. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
petnep.hu oldalon olcsók a cuccok :)
2015. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
petnet.hu csak, rosszul írtam :D
2015. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. ápr. 15. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!