Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom rohangál és...

Tengerimalacom rohangál és nyifog. Mi van vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap kaptam egy tengerimalacot, még nagyon félénk volt, de beszéltem hozzá és simogattam is. A kezemből már megeszi az ételt is. Egész nap a sarokban gubbasztott, de most estére össze vissza futkos és nyivákoló hangot ad ki, de ez nem a tipikus síró hangja. Adtam neki enni, hátha éhes, arra is gondoltam, hogy unatkozik, ezért ki akartam venni, de annak nem örült annyira. Mi lehet vele?

2015. ápr. 13. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyedül van. A tengerimalac társas lény, vegyetek mellé egy másikat (azonos neműt). Egyébként pedig ők felélénkült, mozgásigénye van, hiányolja a régi helyét, társát, sok minden lehet.

De az biztos, hogy egyedül nem jó tartani, nem érzi jól magát.

2015. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az "ők" az nem kell oda :) Fáradt vagyok...
2015. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is van kettő tengerimalacom, az egyiket 3éve kaptam úgy kb.2hónapig nemvolt társ mellette és ő is mindig nyifogott mert egyedül unatkozik, szaladgált meg minden.És vettünk hozzá egy másik (fiú) tengerimalacot, és azóta semmi probléma nincsen velük (kivétel: amikor egymáshoz érnek akkor ilyen fura doromboló hangot adnak ki..) na de lényegtelen, vegyél egy társat neki és boldog lesz meg persze nyugodt is! :)
2015. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt igen, jól jönne neki a társ. (Csak azonos nemű!)

Másrészt, szerintem ez simán betudható annak, hogy új környezetben van, stresszel, fél. Szerintem egy picit hagyd békén, mármint ne vedd ki sokat, hadd szokja a ketrecet, meg az új szobát. Mondjuk a napi 2x etetés idejére az öledbe veheted, biztos fog hisztizni egy kicsit, de meg kell szoknia. Ha tudsz, tegyél be neki egy házikót, vagy takard le a ketrec egyik felének a tetejét, hogy legyen hová elbújnia.

Széna, víz ugye van előtte?

2015. ápr. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Széna, víz van, sokszor táp is, mert meglehetősen keveset eszik, de a zöldséget mindig elpusztítja. Házikója is van és minden nap kiveszem, többször is. Remélem meg fog nyugodni, társat is szeretnék majd mellé, csak egyelőre nem elég nagy a ketrec kettőnek. :( köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 15. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!