Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz az, hogy a tengerimalacot...

Igaz az, hogy a tengerimalacot miután megveszed 2-3 napig nem szabad piszkálni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

hát tengerimalacból nem egyet veszünk, mert társas lények.

de igaz amit írsz, mert meg kell szokni az új környezetét.

2015. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csak egy hanem 3 tengerimalacom van, ezt a kérdést úgy gondoltam, hogy általánosan ha tengerimalacot veszel.
2015. ápr. 14. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk anno azt mondta a tenyésztő, hogy az első 1 hétben ne nagyon zaklassuk őket, hogy szokják az új helyet.

De ha picik, akkor szerintem fontos, hogy minden nap 1-szer, nagyon rövid időre (kb. fél perc) vedd a kezedbe őket, hogy szokják, mert így az elején még visítanak, meg rúgkapálnak, de ha fokozatosan hozzászoktatod őket, akkor nyugton lesznek kézben is. De ennél többet nem érdemes nyaggatni őket.

Ja és a legjobb, ha beszerzel nekik házikókat a ketrecbe, hogy el tudjanak bújni, sokkal nyugodtabbak lesznek tőle. :)

2015. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy magátol is megszokja, mint pl. a hörcsög, tudom, hogy két különbözö élőlény, de a malacon kívűl minden állatot lehet már első nap piszkálni.
2015. ápr. 15. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:
ezt meg honnan veszed?
2015. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok vitatkozni, de a többi állatra vonatkozó tényleg igaz.
2015. ápr. 18. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem igaz.

állatkereskedésekben dolgozóknak ne higgy.

2015. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!