Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van valakinek ötlete, miért...

Van valakinek ötlete, miért pusztult el a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Ma egy hete, hogy megszületett 8 egészségesnek tűnő hörcsögkölyök. Tegnap elpusztult egy, és ma is egy. Az egyetlen közös dolog, amit felfedeztem rajtuk, hogy mindkettőnek bevérzett a körme. Valakinek van ötlete, mitől lehet ez? Aki volt hasonló cipőben, kérem írja meg.

2015. ápr. 16. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
szia! nekem az allat jereskedesben azt mondtak hogy vitamin hianyja volt az anyukanak mikor terhes volt (le lehet pontozni en csak azt mondtam amit mondtak)
2015. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adtál az anyának a vemhesség és a szoptatás ideje alatt fehérjét? (Normál esetben is kell neki, de amikor vemhes, többet kell kapnia.) Az is lehet, hogy megölte őket, csak nem vetted észre. Első alom? Volt már hörcsögöd? Változatosan etetted? Az apuka nem testvére az anyukának? Milyen idős az anyuka?
2015. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kllauska, semmiképp nem pontozlak le, nem szoktam olyat! Elképzelhető a vitamin hiány, bár igyekeztem mindent változatosan adni. Másik válaszoló: Egészen gyerekkorom óta tartok hörcsögöket. Mindig nagyon odafigyeltem a gondozásukat illetően. Ennek a hörcsögnek most ez az első alom igen, de más hörcsögmamáknál ilyet még nem tapasztaltam, amikor lefialtak. Az a helyzet, hogy lisztkukactól kezdve tojáson át mindenféle zöldséggel-gyümölccsel, magvakkal etetem, rengeteg folyadékot kap, stb. Még külön hörcsögök számára kapható E-vitaminos tápot is kap, de ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy valamit vagy nem tud lebontani a szervezete, vagy valamihez mégsem jut hozzá. Én a magam részéről igyekszek mindent megtenni. Egyébként amit furcsállok, hogy néhány kölyök már kifejezetten túltáplált, kettő pedig elég csenevész. Az elpusztultak közül viszont csak az egyik volt nagyon sovány, a másik normális testalkatú, szóval sajnos nem tudom ráhúzni, hogy a halál oka mindkét esetben éhenhalás lett volna. Az apuka és az anyuka között semmilyen rokoni kapcsolat nincs. Az anyuka megbízható kereskedésből van, az apuka pedig már nálunk született. A "nagymama" még mindig él, makk egészséges. Az apuka sajnos már nem, de az ő genetikája is teljesen rendben volt. Ez most egy nagyon jó széria, ezért különösen értetlenül állok a dolog előtt. Az anyuka még elég fiatal, de már túl van azon a kritikus életkoron, amikor még veszélyes szülni. Meglepődtem, mert ahhoz képest, hogy első alom volt, 8 kölyök jött a világra, és egyiket sem bántotta. Akkor még mindegyik életképesnek tűnt. Amikor elpusztult ebből két kölyök egy hét után, egyiket sem kezdte el enni. Lelkiismeretes anyának tűnik, ösztönösen mindent jól csinál. Arra gondoltam, hogy az lehetett a gond, hogy túl sok forgácsot szórtam a terráriumba. Esetleg nagyon beásta őket, és akik alul voltak a kupacban, talán megfulladtak, nem tudom.
2015. ápr. 17. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a fulladásra nálam is volt példa egyszer, azóta még inkább figyelek arra, hogy a lehető legkevesebb forgács legyen bent, amíg a kicsik el nem érik a 3-4 hetes kort.
2015. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!