Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A horcsog nem gondoskodik a...

A horcsog nem gondoskodik a kicsijerol?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! A horcsogom 17 korul szult es azota nem gondoskodik a kicsineitol be tolom a hazaba a kicsit (persze papirral)

Es ki loki a hazabol

En gondoskodhatok rola? Nem akarom hogy meghaljon ha igen mit adjak neki?



2015. ápr. 19. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondoskodnia kellene róla. Szoptatni, stb. Jó esetben nem is látod a kicsiket, amíg maguktól elő nem jönnek.

Mekkora a ház? Van elég helyük? Első szülés?

Ha nem táplálja, melegíti őket, akkor hamar el fognak pusztulni. Talán volt már, akik neveltek fel ilyen apróságokat tápszerrel, de újszülötteknél ez nagyon nehéz, nincs túl sok esélyük.

Adj az anyának bőséges és tápláló kaját, kukoricát és állati fehérjét is, főtt tojást, kis húst, hátha úgy érzi nincs elég energiája, étele a neveléshez. Mit kap enni?

2015. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első jókat ír. Ha más nem segít, akkor kérdezz meg egy állatorvost.
2015. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem talalok semmit a neten csak


Es csakegyet nem fogad el igen van hely es igen kapott mindent amit irtal

de csak azt az egyet loki ki...

2015. ápr. 19. 21:30
 4/14 A kérdező kommentje:
Elso szules... igy vettem de nem tudtam
2015. ápr. 19. 21:32
 5/14 A kérdező kommentje:
Kerlek segitsetek
2015. ápr. 19. 21:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyik kicsit löki ki? A többiről gondoskodik? Akkor lehet, hogy az az egy valami miatt nem annyira életképes. D lehet, hogy nincs semmi baja, csak valami miatt mégis kilöki. Biztos, hogy elég nagy a háza? Nem a terrárium vagy a ketrec, hanem a kis ház, amiben vannak. Van elég alom, rongy, takaró? Ha a megfelelő táplálás is megvan, akkor nem sokat tehetsz. Esetleg megpróbálhatod a kijáratot lezárni és egy másikat nyitni nehezebben elérhető helyen, hogy ne tudja olyan könnyen kilökni. Bár a szájában is kiviheti, de az mégsem annyira könnyű. Viszont akkor jobban fennál a veszély, hogy ha nem tud kilökéssel megszabadulni tőle, akkor megöli vagy mag is eszi. De ha nem is lökné ki és nem is ölné meg, akkor is előfordul, hogy az anya és később a többi gyerek folyamatosan bántja az egyik kölyköt, szokott ilyen lenni. Akkor az méginkább legyengül, de valahogy, valameddig eléldegélhet. Ha a táplálás is rendben van, akkor mást nemigen tehetsz. Megpróbálhatod tápszerrel te táplálni, mosdatni, stb. de ez nagyon nehéz, tapasztalt tenyésztőknek sem szokott sikerülni. És mire utánanéznél hogyan kell és beszereznéd a hozzávalókat, addig el is pusztul a kicsi.

Úgyhogy sok dolgot szerintem nem tudsz tenni. Próbáld meg mindig visszatenni a kicsit, hátha mégis elfogadja az anyja. De ez is olyan, hogy lehet ezzel csak azt éred el, hogy ideges lesz, hogy mindig ki kell tennie.

2015. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Koszonom a valaszokat be tettem egy sokkal nagyobb hazat de nem fogadja el akkor se a kicsit es igen van neki vastagon forgacs stb... ezert ugy dontottem este hogy mivel az nap szult es semmit sem evett maer tobb mint 4 oraja ezert kerek egy kicsit a szomszedtol el magyaraztam neki jol ki is rohogot hogy nekem ennyit er egy horcsog.... na de az a lenyeg hogy adott es 2 orankent etettem ugy hogy egy ecsetet bele martottam a tapszerbe es ugy evett egy kicsit..na es a mai napon meg el nem tudjatok hogy mi jo a tapszer helyett? Mert nagyon draga...

tobb otletet is varok!

2015. ápr. 20. 09:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Szoval meg el de nem hiszem hogy sokaig marad tapszer
2015. ápr. 20. 09:17
 10/14 anonim ***** válasza:

8 éve van hörcsögöm. Szeretem őket. De azt mondom, hagyd a fenébe. Születésétől fogva szinte lehetetlen felnevelni, csak kínlódás az egész. Inkább a többinek kezd el mihamarabb gazdát találni, ugyanis magányos állatok, így csak egyesével passzolhatod le őket.

Másrészről. Tudniillik, hogy a kereskedésből származó állatok sokszor betegek és génhibásak, vérfertőzöttek. Ebből kifolyólag az is lehet, hogy a kicsi eleve életképtelen, és az anya ezért nem gondoskodik róla. Az állatvilágban ez nem egyedi.

2015. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!