Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek hogy a nyulam ne...

Mit tegyek hogy a nyulam ne rágja szét az itatóit?

Figyelt kérdés
Szétrágja a műanyag részeket és annyi... most vettem egy újat amiből már inni sem akar, csak elkezdi szétrágni amint felrakom.
2015. ápr. 20. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Adj neki valamit amit rághat.
2015. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az élelme kevés rágcsálnivalót jelent neki. Régen mikor még volt házinyula a szüleimnek, ilyen rágós nyúltápot adtak nekik:

[link]

2015. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen itatója van? Nem tudom elképzelni milyen itató, amit elrág.. Ha tálka, akkor egyszerű: olyan anyagú kell, amit nem tud elrágni. Bár szerintem a tál meglehetősen rossz választás. Vegyél golyós itatót, mert nem tudja kiönteni, nem lesz vizes, praktikusabb, egyszerűbb mindenkinek, és nem tudja rágni. Már ha normálisan teszitek fel, és az itató ketrecen kívül van, csak a fém része lóg be, amit meg nem rág el. Nálunk belül van, mert én úgy akartam, el tudná rágni, de nem rágja. Van ezer más, amit rághat. Te is adj neki valamit, amit szívesebben rág, mint az itatót. És persze amitől nem lesz baja. Ha ez sajnos nem a széna, akkor pl. faágakat biztos szívesebben fog rágni, mint műanyagot. Olvass utána, melyik jó neki.
2015. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Golyós itatója van, ha kiengedem a nyuszkót olyankor rögtön azt rágja és a műanyag nem épp tartós, kb 1 hétig tart.
2015. ápr. 26. 16:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy van rágnivalója bőven, de neki az itató kell... mintha a vizet akarná kirágni. Először nyalogatja majd rágja mint őrült.
2015. ápr. 26. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mi az a sok rágnivaló? Alapból tudja, hogyan kell használni az itatót? Szokott rendesen inni belőle?

Amúgy nagyon egyszerű a megoldás. Ha kiengeded rakj oda valamit, vagy rakd el a ketrecet, hogy ne tudja rágni.

Nagyon végső megoldásként keress olyan itatót, ami nem műanyagból van. Igazából nem tudom, hogy létezik-e, de talán igen. Mi régen saját magunk csináltunk egy ilyen golyós itatót neki, illetve a cső a golyóval már megvolt, aztán azt a műanyag részt fémből csináltuk meg, abba illesztettük bele a csövet. A tartály, amiben a víz van, az pedig rendes üveg volt. Nálunk infúziós üveg. De ha te nem kórházban dolgozol, simán jó bármilyen más üveg, akár egy félliteres kólásüveg is. Próbálkozhatsz te is gyártani egyet. A mienk teljesen jó lett, nem is szivárgott, ellenben a boltival.

2015. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!