Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy törpenyulam, pénteken...

Van egy törpenyulam, pénteken ivartalanították, azóta nem eszik, nem iszik és nem is nagyon mozog. Akinek már túl van a nyuszija egy ilyen beavatkozáson kérem írja meg, miket tapasztalt és, hogy tényleg normális egy ilyen viselkedés ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem macskám lett ivartalanítva, ezért bocs, h válaszolok, de hátha...Amikor őt ivartalanították, egy csütörtöki napon, attól kezdve azon a héten nem evett, inni is csak minimálisat, megnedvesítettem a száját, nyelvét, ilyesmi. Persze az állatorvost állandóan naponta hívogattam, h mi legyen. Azt mondta várjunk hétfőig, ha nem kezd enni, inni, akkor kap infúziót. Egyszercsak nekiállt... talán megijedt :D

Mindenesetre én azt mondom, ha nem eszik az nem akkora baj, de innia kellene, szóval próbáld vizes zsepivel kicsit "megitatni", pár cseppet a szájába... de holnap beszélj mindenképp az orvossal. Jobbulást neki!

2010. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, nekem a kutyám volt ivartalanítva, de ez is talán segíthet, rajta is tapasztaltunk hasonló tüneteket. Ő azonban nyalogatta a varratot és seblázat kapott tőle, attól lett olyan kedvetlen. Végül elvittük állatorvoshoz. kapott injekciót és attól helyrejött.


Szerintem különben, ha pénteken ivartalanították, ez még nem vészes.

2010. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is ivartalaníttattuk a nyuszit. Egy hónapig ki voltam borulva. A műtétet remekül tűrte, persze aznap este bágyadtabb volt ami érthető is, másnapra már kezdett jobban lenni. Mi direkt vettünk neki olyan nyúlvitamin port amit bele kellett keverni a vizébe, hogy hamarabb felépüljön.

Nagyon duzzogósak a nyulak, mi is minden finomsággal kínálgattuk, de nem nagyon kellett neki. Ha nem is iszik akkor próbálj neki lédús gyümölcsöt zöldséget adni.Azt is figyeld hogy bogyózik-e mert ha az is leáll irány a doki, de azonnal.

Még egy dolog , nem tudom kapott-e gallért mert a miénk igen és utána begyulladt a sebe mert nem tudta megtisztítani, szóval a gallér csak pár napig legyen rajta utána nyugodtan le lehet venni ha nem bántja a sebét.

2010. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobban van a nyuli?
2010. febr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bár a Feleségem írta a kérdést de mivel ő nincs még olyan állapotban ,hogy írjon hát én teszem.Sajnos Vincent nyuszink tegnap hajnalban meghalt.Összeomlott a keringése.Hajnalban mikor észrevettem,hogy valami nincs rendben ,elvittem a Lehel úti állatkórházba,de sajnos nem tudtak rajta már segíteni.A Doktornő azt mondta,hogy a mája vagy a veséje felmondta a szolgálatot,ez több mint valószínű,hogy az altatószertől volt.Lehet öröklött betegség volt és ezzel felgyorsítottuk a folyamatot,de az is lehet hogy még mielőtt megtaláltuk szedett össze valami betegséget aminek ez lett az eredménye.Már korábban is sokat betegeskedett illetve állandóan taknyos volt és prüszkölt de kezeltük végig és mivel szinte teljesen elmúltak a tünetek ,úgy gondoltuk,hogy most már biztonságos lesz az ivartalanítás.Bár én nem okolok senkit(magamon kívül) de mint kiderült egy műtét előtti máj és vese funkció vizsgálattal ezt meg lehetett volna előzni.Én javaslom mindenkinek,hogy az ilyen beavatkozások előtt nagyon körültekintően járjon el és mindenképp legalább két orvosnak mutassa meg a nyuszit és kérje ki a véleményét az ivartalanításról.Bár Mi mindent megtettünk,hogy segítsünk neki sajnos mégis elment.Köszönöm,hogy szántatok ránk időt!Gábor

2010. febr. 24. 07:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :-(((
2010. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Részvétem! Szegényke!
2010. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!