Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire lesz más az élet a...

Mennyire lesz más az élet a tengerimalackámmal? (lent)

Figyelt kérdés
Pl. sátorozni megyünk 5 napra oda természetes visszük és ezáltal mennyire lesz nehezebb a nyaralás? Mennyi idõt töltsek vele egy nap? Mennyibe kerül neki az állatorvos ha esetleg valami történik? Mennyire bírja az utazást autóban? Ha elutazunk és nem tudjuk magunkkal vinni akkor azon kívül, hogy barátnak oda tudjuk adni esetleg be lehet valahova tenni egy hétre ha úgy alakul? Tapasztalt malactartók:leírnátok azt milten egy napotok a tengerimalac gondozásával, játékkal együtt?
2015. ápr. 25. 09:22
 1/4 anonim válasza:
Ha van olyan ismerősöd, aki ért a malacokhoz, vagy van neki, akkor szerintem neki odaadhatod :) attól függ hova mentek sátorozni de szerintem inkább szomszédnak vagy ismerősnek adjátok oda és írj egy kis listát, hogy mit kell adni nekik és minden rendben lesz
2015. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én 10 éve tenyésztek tengerimalacokat és imádom őket. ha az autót megszokja hurcikálhatjátok nyugodtan csak szoktassátok hozzá. mindenképp rendszeresen kell vele foglalkozni de az életed csak jobb lesz. ha tudok segíteni valamiben írj nyugodtan...
2015. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, én sátorozni tuti nem vinném magammal. Ott mit csinál szegény? Ül a hordozóban egész nap?

A kocsiban utazást bírják, de azért azzal is óvatosan, hosszabb utakra mindenképp biztosítani kell nekik a széna+víz kombót a kocsiban is, főleg így nyár felé közeledve.

Malacpanziók vannak, ha esetleg nincs ismerős, aki vigyázzon rá. De otthon is hagyhatjátok és mondjuk a szomszéd vagy egy barát naponta vagy napi 2* ránéz, megeteti stb. Vagy vannak olyan emberek is, akik a saját otthonukban vigyáznak rá, cserébe ők is rád bízzák a sajátjukat, ha úgy adódik.


Nálunk nincs ilyen napi menetrend, de kb így néz ki egy nap: reggel beteszek nekik egy nagyobb adag szénát, délután, mikor hazaérek kiveszem és tyuntyorgatom őket egy kicsit (de nem sokat, mert ők nem az ölbemalacka fajták), ill. teszek be újabb adag szénát. Este megint tyuntyorgatom őket egy kicsit, aztán kaja: zöldség+táp, a vizüket lecserélem, aztán alvás. Két-három naponta van ketrectakarítás, olyankor 1 órát kint rohangálnak a szobámban. Két-három hetente körömvágás. Kb. ennyi.

De minden malac más, meg fogod látni, hogy a tieid mennyi törődést igényelnek, annak megfelelően kell szeretgetni őket.

Ja és mindenképp 2-t tarts, mert társas állatkák.

2015. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze kettõ lesz!!!:) csak kicsit rosszul fogalmaztam.
2015. ápr. 26. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!