Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Daganatos a tengerimalacm?

Daganatos a tengerimalacm?

Figyelt kérdés

A 3 éves tengerimalacomnak 1 honapja vettük észre a szájában a nyelve mellet egy rózsaszínszinű dudort.elvittük az állatkereskedésbe ahol azt mondták hogy valoszínüleg ez egy zsírdaganat és amíg a daganat nem nő tobább a malacka eszik és jól érzi magát addig ne foglalkozzunk vele.viszont azt vettem észre mintha nőtt volna egy kicsit, de ettől függetlenül boldog,és eszik.

Ebből biztos vagyok hogy orvosi eset lesz,de én féltem az alatatástól...az osztalytársamnak altatásba halt me mind2 malaca.

Mennyi az esélye hogy túléli...illetve melyikkel janék jobban?

-ha megműtetjük lehet hogy felébred lehet hogy meghal...

-ha nem műtetjük meg akkor pedig él amíg él de az ki tudja mennyi ideig..



2015. ápr. 25. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk ugyen ez van 7éves törpenyúl kivül az állkapocsnál nem mütjük meg mert kockázatos és néha kifakad:/ akkor lefertőtlenitjuk.
2015. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a szajaban nem tudjuk fertotleniteni:(
2015. ápr. 25. 20:06
 3/5 dakar ***** válasza:
érdemes megpróbálni megműtetni mert ha nő az valószínűen rosszindulatú és hamarosan fájdalommal jár, haígymarad sokáig biztos meghal ha megműteted akkor van még legalább esélye
2015. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedésben idióták dolgoznak. Legközelebb mindenképp állatorvost hívjatok fel ezzel!


Egy hozzáértő, tapasztalt orvos nagyon óvatosan altatja el a malacot, nagy eséllyel nem fog belehalni. (Kizárni persze nem lehet, ahogy embereknél sem.) De az én egyik malackámat is altatni kellett egyszer, és semmi baja nem lett tőle.


MINDENKÉPP meg kell műteni a zsírdaganatot is. Minél előbb viszitek el, annál kisebb a kockázat, és annál hamarabb gyógyul fel a malac. Ha nem műtitek meg, 100% hogy elpusztul.


Pesten Varga doki, illetve az Állatorvosi Egyetemen Pazárék értenek nagyon a malacokhoz, őrájuk nyugodtan bízhatod műtéti ügyben is.

2015. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na, azóta hogy van a malacka? Mi volt végül?
2017. máj. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!