Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap meg folyton a...

Miért harap meg folyton a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Mikor kiveszem a ketrecből és a kezemben van folyton harapdál de úgy hogy vérzik a kezem. Mit csináljak?

2015. ápr. 26. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ne erőltesd rá.először csak nyújtsd be kezed és adj neki salátát.aztán ha már odamegy hozzád amikor benyújtod a kezed akkor vedd ki az öledbe és ott is adj neki salátát.ennyi az egész. neked csak türelmesnek kell lenned a saláta mindent megold...
2015. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tengerimalac akkor harap, ha védekezik/nem tetszik neki valami. És engem még a nemtetszés kinyilvánításakor se harapott meg soha úgy, hogy az vérezzen. A legkomolyabb sérülést akkor szereztem amikor verekedő malacok közé nyúltam. Szóval valamit nagyon rosszul csinálsz és ő neki elég erős akaratos jelleme van, tehát jobb ha összebarátkozol vele, mielőtt kikapkodod a ketrecből. Adj neki finomságot (a saláta is beválhat de én inkább uborkát vagy friss füvet javasolnék) tartsd ott a kezed, add neki kézből ha elfogadja, közben próbáld óvatosan simizni és éreztesd vele hogy minden oké, nem támadják őt, biztonságban van és semmi nem muszáj amit ő nem akar. Figyelj a testbeszédére, lehet látni, hogy mikor van elege és mikor harapna! Igazodj te is hozzá és ne csak ő hozzád :)
2015. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon banális indok: nincs kaja a kezeden? Nem vágtál előtte zöldséget, gyümölcsöt? Az enyéim akkor szoktak erősebben harapni, bár akkor se annyira, hogy vérezzen. Erre a legegyszerűbb megoldás, ha kezet mosol.


Az is lehet, hogy egy nagyon agresszív példánnyal akadtál össze.

Vagy tudtodon kívül fájdalmat okozol neki, pl. túl erősen szorítod.

Esetleg nem szoktattad magadhoz, és megijed.

Nekem összesen 3 fiúmalacom volt és egy se harapott úgy, hogy vérezzen. Egyetlen egyszer fordult elő ilyen, amikor 2 verekedő fiú közé nyúltam be, hogy szétválasszam őket.

Ha tenyésztőtől vetted, én a helyedben felhívnám, hogy mit csinálj vele. Vagy felhívhatsz egy hozzáértő állatorvost is.

2015. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Pedig a másik sose harap meg és mindig vigyázok hogy ne szorítsam meg őket
2015. ápr. 26. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:
És a másik malaccal hogy viselkedik? Vele is agresszív, domináns? Sok a verekedés? (Kisfiú amúgy?)
2015. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő lány nem szoktak verekedni és nem agresszív a társával ,szeretik egymást (szerintem)
2015. ápr. 27. 06:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmm. Hát akkor maradt a kaja, vagy hogy fél tőled/szorítod.

Próbáld azt, hogy tiszta kézzel kiveszed és egyből az öledbe rakod, tehát nem fogdosod közben; viszont rögtön, ha az öledbe kerül, adj neki egy karika zöldséget, utána meg simogasd finoman. Ezt mondjuk napi 1-2*. És ha csak a félelem a baja, akkor nem fog harapdálni többet.

2015. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!