Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon nehéz kézhez szoktatni...

Nagyon nehéz kézhez szoktatni egy kereskedésből vásárolt roborovszki törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék tenyésztőtől venni mert a kereskedésben rosszabb körülmények között tartják őket és inkább onnan "mentek" meg egy (vagy több) hörit

2015. ápr. 26. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol vannak rossz körülmények között.Én már 7-8 éves korom óta csak EGY kereskedésből hozom a hörcsögeimet,és teljes egészségesek,hosszú életűek voltak-vannak.De ebben az is sok szerepet játszik,hogy jól tartom őket.A kézhez szoktatás könnyű dolog,bár lehet hogy én "könnyen" beszélek,hisz régóta vannak hörijeim.

Ha több hörit vennél,akkor javaslom,hogy külön lakhelyet vegyél nekik,ami nyilván költségesebb.Én fél éve 2db aranyhörcsögöt vettem,azóta vagy 20-30 ezret otthagytam a boltba,de én tényleg nagyon fel vagyok szerelkezve...:D ha érdekelne a kézhez szoktatás,akkor nyugodtan írj kedves kérdező.:) tapasztalt vagyok már ezen a téren.:D Fúúú mikor idén hoztam a kettő aranyhörcsögöm,akkor a fiú tök nyugis volt,a kocsiban már ott mászkált az ölemben,de a csaj nagyon vad volt.nekiugrott a ketrecnek mikor a közelébe mentem,az elején csak motoros kesztyűben lehetett megfogni,de megszelídítettem. És azóta nagyon nyugodt,okos hörcsög.:)

2015. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A robik nem igazán kezes állatok, inkább megfigyelés céljából ajánlják őket. A dzsungikat jobban kézhez lehet szoktatni, ők általában szelídebbek.

A kereskedésekben sokszor beteg, és génhibás hörcsögök vannak, mivel a legtöbb helyen a szülők is egy helyen vannak tartva, párosodnak, és a kicsik emiatt vérfertőzöttek lehetnek. Nagyon rendes dolog, hogy így próbálod megmenteni a szerencsétlen höriket, de ezzel a vásárlással a tapasztalatlan kereskedőket támogatod, és így még több szegény sorsú hörcsög lesz majd náluk. Én azért nem veszek kereskedésből hrcsögöt, mert sokszor nagyon rövid ideig élnek a beltenyészet miatt. Arról nem is beszélve, hogy sokszor nem egészségesek.

Szerintem inkább vegyél tenyésztőtől. Ők értik a dolgukat, így teljesen egészséges, és eleve kézhez szoktatott hörcsögöt kapsz tőlük. Nem harap, nem fél, nem beteg, és főleg nem génhibás. Így rendes körülmények között tartva akár 2-3 évig is élhetnek.

Amúgy arra figyelj, hogy a robikat lehet társaságban tartani (2-3 db-ot), de csak egyneműeket tarts, hogy ne legyen belőled is tapasztalatlan szaporító. A dzsungik viszont magányosak, így azokat tilos együtt tartani, mert megölik egymást.


9 éve dzsungitartó :)

2015. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor inkább maradok a dzsunginál, mert én egy kezes barátot szeretnék :)
2015. ápr. 26. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
én az aranyhörcösögmet kereskedésből vettem. lányként. később kiderült hogy fiú. ott még a nemüket se tudják megállapítani. sajnos NAGYON kevés az olyan állatkereskedés, ahol normális körülmények között tartják az állatokat. mivel állatkereskedésből lesz, készülj fel arra, hogy beltenyésztett lesz, mivel ide általában a szaporítók (nem egyenlő a tenyésztővel) adják be azokat az állatokat, amik már nem kellenek senkinek. egy génhibás állat meg kevesebb ideig él.
2015. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké te döntésed,de az hülyeség hogy az arany nem kezes.
2015. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ki mondta hogy nem kezesek az aranyhörik????? szerintem nagyon édesek, az enyém még követett is engem. kár hogy már nincs meg. ráadásul tovább is élnek, mint a törpehörcsögök, és még nagyobbak is.
2015. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!