Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hörcsög meddig él?

Egy hörcsög meddig él?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a "google a barátom", de hallottam már 10000+1 variációt, és nem tudom eldönteni. Valaki szerint egy év, valaki szerint 2, de van aki azt mondja, hogy 4.

Tapasztalatból mit tudnátok mondani? Mennyi ideig él?



2015. ápr. 27. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évnél általában tovább élnek, ha jó körülmények között vannak tartva.


Törphörcsögöknél kb. 2 év.

A 4 év meg inkább az aranyhörcsögöknél jó esetben.

2015. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NoHead Dog ***** válasza:
100%
Nekem 2 aranyhörim volt, megélték a 4 évet. De ne tudd meg, hogy néztek ki... Két csúnya, szőrtelen, vénséges banya, sárga fogakkal, ráncos bőrrel. :D De én az utolsó pillanatig imádtam őket, még ilyen rondán is. :)
2015. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy dzsungáriai törpehörim volt, majdnem három évig. :) Nem látszott rajta semmi öregségre utaló jel szinte, csak kicsit csapzottabbá vált, de egyik reggel mereven feküdt a kuckójában...
2015. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2015. ápr. 27. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aranyhörcsögeim voltak és vannak most is természetesen külön ketrecben tartom őket.

Nekem a legtovább élt hörcsögeim 2 év plusz néhány hónap, majdnem 2 és fél évig éltek, de a többségük nem élte meg a 2 évet csak majdnem...

2015. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azt hogy külön tartod miért emelted ki, nem szabad együtt? (kezdő vagyok, most lenne először hörcsögöm)

2015. ápr. 29. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért emeltem ki igen, hogy külön tartom őket, mert nem szabad őket együtt tartani, erős területvédő ösztönük miatt végzetes sebeket ejthetnek egymáson még a testvérek is! A hörcsög egyedül érzi jól magát, de te törődj vele, neki ez pont elég! Nem tűri meg a másikat. Csak szaporodás céljából szokták egymást felkeresni, de gondolom nem akarsz szaporítani.
2015. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neem nem szaporítok, csak hobbiállatnak kellene. Köszönöm a válaszod!
2015. ápr. 29. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:

2-4 évig élnek.

Tenyészetből vegyél, mert ott egészséges és szelíd állatot kapsz. Kereskedésben olyannyira tájékozottak az eladók, hogy a hörcsög nemét sem tudják Neked megmondani, ezen felül pedig sokszor beteg, és vemhes höriket árulnak... :/ Mindenképpen tenyésztő!!!

Mielőtt beszerzed a kicsit, tájékozódj, hogy mire van szüksége. Itt egy kis segítség:

Ezek kellenek egy dzsungáriai törpehörcsög tartónak:

- ketrec:

Előnyei:

• jól szellőzik

• nagy mozgástér

• tud fel-le mászni

• emeletek

• ha jó az ajtaja, nem szökik ki a hörcsög

Hátrányai:

• kiszóródik a forgács

• beakadhat és eltörhet a hörcsög lába

• magasról leesve megütheti magát

• a hörcsög hangosan rágja a rácsot, ha unatkozik

• huzatos helyre rakva a hörcsög könnyebben megfázhat

• hangosan zúg, amikor a hörcsög mókuskerekezik

- terrárium

Előnyei:

• nem szóródik ki a forgács

• kevesebb baleset

• kevesebb zaj

• nehezebben fázik meg a hörcsög

Hátrányai:

• nem szellőzik olyan jól

• kisebb mozgástér

• nem mindegyikbe lehet emeletet tenni

- mókuskerék: kb. 15-20 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye

- WC papír/kéztörlő guriga: rágja, így kopik a foga; kaparja, így kopik a karma; szeretnek aludni benne; a cafatokból fészket csinálnak; többet összerakva alagutat készíthetünk neki

- fogkoptató kő/kérges faág/háztartási keksz/száraz kenyér: fogkoptatáshoz

- tányér: magoknak, gyümölcsnek és zöldségnek

- kerámia/műanyag/fa házikó: kis kuckó

- itató: igenis kell neki víz, bár sokan nem adnak neki, terráriumba dróttal lehet felakasztani

- 3-4 cm forgács: imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak; ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt 1-2 órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak

Fontos, hogy egyedül tartsuk, ugyanis magányos állatok, csak ritkán tűrik meg a fajtársukat!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat! Én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)! Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak. Minden gyümölcsöt és zöldséget meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni. Nem ajálnott "k" kezdőbetűjűeket adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazóktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak. Véleményem szerint a Versele Laga márkájú magkeverék a legjobb, mivel ez nem penészes, sem molyos. A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele. A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat és ketrecemet kb. kéthetente takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos. Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


1 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas

1 hörim ketrece: 40 cm x 30 cm széles és 37 cm magas


Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék:

• levezeti a hörcsög mozgásigényét

• terráriumba olyat kell venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba, és a hörcsög nem tudja hajtani

• ne fém rácsosat vegyünk, mert életveszélyes, inkább „teli” műanyagot szerezzünk be

- kis faházikó: alszik benne, rágcsálja, mászkál rajta

- kerítés: segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát

- libikóka

- szalmaházikó: alszik és bujkál benne, rágcsálja


A hörcsöggömböt nem ajánlom a hörinek, ugyanis csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat, és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat!

Ezeket saját tapasztalatomból írtam. :)

9 éve dzsungigazdi

2015. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!