Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktathatnám rá a...

Hogyan szoktathatnám rá a tápra a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Egy hete hoztam el a nyuszimat az állatkereskedésből. A szénát azt szereti nagyon, meg kukoricát hajlandó még enni.Ezen kívül meg van őrülve az almáért és a répáért, amit nem nagyon merek neki adni csak kicsit, mert még olyan 5 hetes lehet a nyuszi. Vettem neki junior tápot és vettem neki keveréket ami puffasztott gabonaszemekből és szárított gyümölcsökből áll, ebből is csak úgy vettem észre hogy az aszalt gyümölcsöket eszi ki. Most találtam neki fürtszerű, zselés kakiját a ketrecbe, amiről azt hallottam hogy megeszi, ha nem akkor a táplálkozása nem megfelelő. Mit csinálhatnék vele szerintetek?Nagyon makacs.
2015. máj. 1. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

5 hetesen nagyon pici, még nálad sem lehetne. Sajnos az állatkereskedőnek minden eladó.

Nézz utána a neten ( [link] ), széna legyen előtte, zöldség, gyümölcs majd 3 hónapos kora után szépen fokozatosan.

2015. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Eszi is a szénát és szereti is,csak nem tudtam hogy nem ehet zöldséget és gyümölcsöt csak 3 hónapos korától az állatkereskedésbe meg azt mondták hogy kaphat gyümölcsöt és zöldséget is és kapott mikor hozzánk került, azóta mintha alma függő lenne minden nap csak pici almát és répát kapott amit egyből behabzsol. Az nem baj ha nem eszi a tápot csak a szénát?Ártok neki ha minden nap csak pár falat zöldséget kap?
2015. máj. 1. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A làgybélsarat pont azért hagyta meg, mert túl sok egyéb táplálékot kap a széna mellé. Adj neki kevesebbet. Ilyen pici nyuszinak elég 1-1 teáskanálnyi reggel-este. Tápból pedig inkább versele laga cuni completet vegyél, a magok nem jók. Zöldséget nem kellene adni neki, de ha eddig is kapott, és nem volt gond, akkor hetente pár vékony szeletet adhatsz. De semmiképp ne minden nap.
2015. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!