Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap örökbe fogadtunk egy 3...

Tegnap örökbe fogadtunk egy 3 hós lány tengerimalacot. De a meglévő lány malac eléggé ellenséges. Komoly sérülés is lehett ebből? Normális ez a visrlkedés?

Figyelt kérdés
Van egy ivartakanított fiu,és egy ivaros lány malacom,melléjük került kis lány. Elvittük őket ott össze lettek semleges helyen,ott pici csipkelődés volt,haza felé összebujva voltak a dobozba. Itthon szintén a ketrecen kívül voltak 2 órát. Hol elvoltak,hol támadt a nagy. A pici folymatosan alárendelten "beszél"tudja hol a helye. A nagy csikorgat,kocogtat. Egész éjjel a galérián aludt. Most reggel lemerészkedett,3x neki ment a nagy,a hím közéjük állt,de ment neki is a nagy :-( el kell ma mennem vidékre,félek szét tépi :-( normális ez a viselkedés?
2015. máj. 2. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a négy fiú civakodott mindig, nőstény nélkül is.

Sokszor volt, hogy négy malac négy sarokban csettegett. :)

Komolyabb sérülés vagy 15 év alatt 1-2 alkalommal lett.

Volt egy hím, amelyik szerette megrágni a többiek fülét, illetve voltak kisebb szemsérülések. Mind magától gyógyult, semmi tartós...

De ez nem gyakori. Előbb-utóbb lehet lenyugszanak a kedélyek.

2015. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyire agresszív? Meg is harapja, vérzik? Vagy csak játssza a nagylányt?

Ha előbbi, akkor szerintem gondolkodjatok el rajta, hogy visszaviszitek. Ha utóbbi, akkor valószínűleg csak a rangsor kialakítása folyik épp, kb. 1-2 hét múlva lenyugszanak majd a kedélyek.

2015. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! Folyasmatosan csikorgatja a fogát,meg neki megy,de ilyenkor a pici felpattan a galériára,mert oda a másik nem megy. De nem élhet szegény a galérián. :-(
2015. máj. 4. 07:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg a pici az első pillanattól jelzi,hogy ő az alárendelt, tehát még meg sem kell harcolni a rangsorért.
2015. máj. 4. 07:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyj nekik egy pici időt, 1-2 hetet, hogy ezt lerendezzék maguk között. Ha azután sem csillapodik a helyzet, akkor én felhívnám az örökbeadókat, hogy bocs, mégsem jött ez össze. (Illetve ha addig súlyos sérülést okozna a nagylány a kicsinek, akkor előbb.)


Ha a MTVE-től fogadtad örökbe a kicsit, szerintem nem fognak leszólni, amiért visszaadod, feltéve persze, hogy nem enyhül a helyzet.

2015. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Még ne add vissza! Ha így van akkor még nem szokták meg egymást. Akkor azt kellene csinálni, hogy a ketrec közepére raksz valamit amin keresztül látják egymást de nem érnek egymáshoz. Ezt hagyd bent max. 2 hétig. Ha utána sem hagyja abba az ellenségeskedést adjátok vissza szerintem. Ez így korrekt vele szemben. Hagyjatok időt az ismerkedésre.
2015. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hella22 válasza:
Szerintem valaszd oket kette,valami kartonlappal vagy valamivel es akkor nem lesz gond! Es heti 2-3 alkalommal engedd oket ossze! Es jol tetted,hogy egy tengerimalacot fogadtal orokbe! :) Mi lett a neve? :)
2015. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!