Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl betegségek elleni védelem?

Nyúl betegségek elleni védelem?

Figyelt kérdés
Van egy nyuszim, nagyon imádom, ezért nagyon féltem is. Kint van az udvarban egy háza, van zárt kifutója is, szóval úgyahogy szabadban van. Meg ki is szoktuk engedni a teljes udvarba, de csak napi 1-2 órára. Most találtam egy kullancsot a fülén, kiszedtem. Tudom, az rájuk annyira nem veszélyes, mint mondjuk a kutyákra, meg nem is lehet ott régóta. Max 1 napja. De most jön a nyár és a szúnyogok, a legyek meg minden más ami veszélyes lehet számára és nagyon félek, hogy valamit elkap vagy valami baja lesz, amin már nem lehet segíteni vagy nem veszem észre vagy túl későn veszem észre. Márciusban beoltottuk amúgy, kombinált oltást kapott (RHD, myxomatózis). Ezt évente kell ismételni? Mennyire biztos a védelem? Így akkor tuti nem lesz baja? És mivel előzhetek még meg bármilyen betegséget? Kint a házában van egy alom, azt minden nap takarítom. Szobatiszta, szóval csak oda pisil-kakil, a többi rész ezért nem koszos, nem takarítottam eddig. Majd azért egyszer kitisztítom a teljes házát is, de annyira nem lényeg szerintem, mert mondom, teljesen tiszta, nincs büdös se. Minden nap friss vizet kap.
2015. máj. 2. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az oltást megkapta, ez jó. Ezzel a legnagyobb veszélyt remélhetőleg elhárítottátok. Az ismétlés oltóanyagtól függ, nézz utána.

Ezen kívül a megfelelő táplálás a legfontosabb, és az, hogy felismerd, ha baj van.

2015. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekunk az allatorvos azt mondta hogy mostmar felevente kell oltani a nyuszit a biztonsag kedveert.😔
2015. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!