Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hasmenése van a nyuszimnak?

Hasmenése van a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Mitől lehet? Tegnap kicsit többet feküdt, mint általában meg ma is, bár nem biztos, mert végülis mindig fekszik a ketrecében. Csak talán most külön erre figyeltem, ezért tűnik többnek. Meg eléggé meleg is van. Mikor kiengedtem tegnap szaladgált rendesen. Ma még nem engedtem ki, most nem tudom, majd később. Mindig ilyenkor adok neki kaját (sima nyúltáp, bár tegnap vettük, szóval most új, de nagyjából tök ugyanolyan, mint az eddigi) és rendesen evett belőle. Ezenkívül ma még 2 kis szelet répát evett. Tegnap elég sok füvet meg egyéb növényt (kamilla, gyermekláncfű, tyúkhúr, lóhere) legelt, illetve viszonylag sok almát kapott, egy kis répát is, és almafalevelet. Ezeket mindig kapja, de tegnap még kb. 2-3 karika banánt meg 1 fél szelet narancsot is kapott. Meg ugye a tápját. Amúgy iszik is rendesen. Lehet a tegnapi túl sok mindentől van hasmenése? Amúgy az alomban rendes bogyók voltak csak (tegnap takarítottam, szóval újak) csak most mikor kimentem épp bement a kis házába, amit jelenleg épp nem tudok kinyitni és belenézni és mikor kijött, ilyen sárga pépes volt a lába. Erre gondoltam, hogy hasmenés. De miért sárga? Benéztem amúgy másikat nem láttam, de van bent ott egy rongy az aljára terítve, azt kihúztam és azon van 2 folt. Fehéres.. ezért pisinek mondanám (a fa is fehér lesz, ha rápisil. Ezt sem értettem soha, mitől). Most mi lehet vele? Talán túlaggódom, mindig ezt csinálom. De mi oka lehet a hasmenésnek, ha ez az volt egyáltalán?
2015. máj. 5. 17:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Közben olvasgatok is. Igaz, ezt emberre írták, de: "A sárga pépes széklet természetes, nem betegség tünete. Bizonyos ételeket nem tudunk megemészteni (paradicsom-héj, főtt kukorica-héj), ezek észlelhetők a székletben." Jut eszembe, egy fél koktélparadicsomot is evett tegnap. Amúgy sosem eszek ennyi hülyeséget, általában ugyanazt kapja, és ezek nem szerepelnek benne. Meg kis kukoricát is evett, de azt mondjuk máskor is. Nagyon keveset csak, 1-2 szemet. A sima tápja keverve van ilyen magvas táppal is és abban van. De mivel kb. 6 kg sima táp van keverve 1 kg magoshoz, így elég kevés jut belőle. Szerintetek elmúlik majd magától? Ne vigyem állatorvoshoz? (ha rajtam múlna elvinném, a szüleimet kéne meggyőzni, mert szerintük mindig minden hülyeséggel oda akarok rohanni ami midnig fölösleges volt eddig. Mondjuk igaz..)
2015. máj. 5. 17:22
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs gáz, de ha ennyi fölösleges hülyeséget etetsz vele, akkor lesz. Legyen pàr napig széna-víz diétán
2015. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!