Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla tartás. Hogyan...

Csincsilla tartás. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon sürgős lenne. Tegnap vettem egy csincsillát az állatkereskedésbe szerintem ott nem nagyon volt így úgymond "beidomítva". nagyon fél az emberektől. Néha engedi simogatni magát néha nem. Amikor engedi akkor is csak mikor alszik szóval alszik elkezdjük simogatni és felkel és tovább hagyja hogy simogassuk. Hogyan nyerhetném meg a bizalmát? szóval értitek mire gondolok. Megszeretném mutatni, hogy én nem bántom :) Kiszeretném venni a ketrecből, hogy lássa, hogy nincs gond, de azt se engedi. Mit tegyek? A másik az, hogy azt mondták, hogy leszakadhat a farka. ez mennyire igaz? Tudom, hogyha nem rángatom úgy marad de mennyire érzékeny neki? Meg egy olyan kérdésem is lenne, hogy nagyon kis rágós mindent megrág. Szeretnék valami ágat/botot szerezni neki, de nem tudom milyen kéne. Légyszíves ne mondjátok azt, hogy gyümölcsfa ágat, mert eléggé a városba lakom és itt nem nagyon fogok tudni szerezni gyümölcsfáról ágat. :)) Valami olyan fafajtát mondjatok, amit tudjátok, hogy városba is telepítenek van itt fűzfa meg ilyenek. Melyiket adhatom oda neki? Ja meg aki tart akkor a csincsillának mivan a ketrecébe? Mármint olyan amivel ellehet. Mert ugye tegnap kaptam és még nincs semmise csak ami szükséges a tálka amibe fürdik etetője, itatója meg egy szalma gömbje. Ti mit raknátok be neki, hogy jobban érezze magát? Amúgy az idomításos és az ágas kérdés lenne nagyon fontos :) Értelmeset légyszíves. Fontos lenne nekem :)

#fa #csincsilla #tartás #otthonosabb
2015. máj. 9. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha van facebookod, akkor keress rá a Csincsilla Fórum nevezetű csoportra, ott tudunk sokat segíteni. Ha nincs, akkor a csincsilla.info oldalt ajánlom, a Magyar Csincsilla Klub oldala.


Itt nem írok regényt, mert minden ott van a neten említett oldalon, de ilyen alapdolgok.


1. Legalább 60x80 cm alapterületű, 100-120 cm magas ketrec kell neki, rácsos polcok kizárva.

2. Azonos nemű társra van szüksége. Tehát derítsd ki a nemét és szerezz mellé társat, egyedül nagyon hamar meghal.

3. Rágós? Ő egy rágcsáló. Évente 80 centimétert nő a foga, muszáj folyamatosan és mindent rágnia. Adj neki fogkoptatókövet, iszonyat sok faágat (fűzfa jó, de ne a városból, inkább tópart, stb., gyümölcsfák amúgy is kizárva, a legtöbb mérgező), ytong téglát, stb.

4. Enni tenyésztápot vagy Versele Laga Chinchilla Complete tápot egyen, az összes többi kaja moslék számukra konkrétan.

5. A csint nem lehet simogatni, 100ból 1-et talán. Soha ne próbáld meg akarata ellenére megérinteni és soha ne vedd ki a ketrecéből, mert akkor oda a bizalom! Várd meg, amíg ő jön ki és megy oda hozzád. Ilyenkor egy kis nasival (csomó gyógynövényt szeretnek! semmi mazsola, kukorica, tökmag, szotyi - ezek tilosak!) jutalmazhatod a bátorságát. Nálam a 6 csinből egy év mindennapos foglalkozás után egy engedi magát megérinteni... szóval ne add fel! :)

6. a csinnek minden nap legalább fél óra mozgásra van szüksége a ketrecen kívül. Tedd biztonságossá a szobád. Szóval ne érjen el kábelt, papírt, stb.

7. Igen, ki tud szakadni a farka, szóval soha ne a farkánál fogva emeld és ne is rángasd! Nyúlj alá két kézzel a hasánál és úgy tartsd. Sokkal nagyobb biztonságban fogja magát így érezni... :)

8. Mindig legyen előtte jó minőségű (tehát ne Panzis...) zöldes színű széna! Azt állandóan ennie kell, ettől kopnak a hátsó fogai.

9. Nem tudom, hogy mondták-e, de a csincsilla elég gyenge állat. Ha lebetegszik, akkor 12-24 óra alatt elviszi bármi, úgyhogy ha beteg vagy lehet, hogy beteg, akkor nagyobb figyelem és azonnal hozzáértő, egzotikus kisállatorvos.


A többi kérdésre a fent említett helyeken választ fogsz kapni! :)

2015. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!