Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rossz ötlet volt? Mi történhet...

Rossz ötlet volt? Mi történhet? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves hím robowoszki törpe hörcsögöm. Azt tudtam hogy magányos állatok de vettünk mellé egy még nem ivaréredt nőstényt. Nyilván lesznek majd kicsik is. De amikor már a kicsik elmúltak hat hetesek és el lettek adva akkor mennyi idő kell ahhoz hogy megint párosodjanak? Az igaz hogy májustól szeptemberig szaporodnak? Most nagyon jól megvannak de mennyi az esély hogy súlyosabban bánják egymást? rengeteg mindent olvastam már a neten de egy tapasztalattal rendelkező személy véleménye sokat segítene.

2015. máj. 9. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szülés után 2 perccel már vemhes.és minden állat más.Nincs rá recept.
2015. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amíg az anyaállat szoptat és van teje már akkor is megtermékenyülhet?
2015. máj. 9. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz ötlet, ha két hörit akarsz akkor két ketrec is kell. Együtt ne tartsd őket semmiképp. A kishöriket meg úgysem tudod eladni, mert már ingyen sem nagyon kell senkinek. Mit kezdesz majd egy csomó hörivel?
2015. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Azt tudtam hogy magányos állatok de vettünk mellé egy még nem ivaréredt nőstényt.


most őszintén... te minek tartasz egyáltalán állatokat?

2015. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
''Minek tartok egyàltalàn àllatot?'' Te milyen vàlasztvàrsz erre mond csak,úgy hogy én TAPASZTALT személy vàlaszat varom. Ebből is kiderül hogy egyikőtök sem tapasztalt mert a robovoszki törpe hörcsög az tàrsas àllat. Azert én megnézem azt az àllatot elösször milelött megveszem. Azt is figyelemben szeretném tartani hogy a címnél , nagy bettükel , ki van írva HÀROM kérdés. Ebből eddig egyre sikerül olyan vàlaszokat adni amit egy 10 éves is kitalàl. Tudod mit én azert tartok hörcsögöt hogy késöbb megfejjem és ha majd öreg lesz akkor levàgom és a húsàt grammonként eladom a piacon.Most komolyan , szerinted?
2015. máj. 11. 01:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nőstény fialás után már megint termékeny, így ha nem veszed külön őket a megtermékenyülés után 3 hónap szünetre (amiből 1 hónap a kicsik felnevelése, 2 hónap a nyugalmi idő), akkor azonnal vemhes lesz megint, így mire a kicsiket leválasztod, jön a következő adag. Így a nősténynek nincs ideje pihenni, és rövid időn belül meghal, mert teljesen kimerül a szervezete. Ezen a hörcsögök már télen-nyáron fialhatnak, mivel lakásban tartva nem érzékelik úgy az évszakok változását.


Viszont én azt mondom, ne tartsd őket együtt, mert harc és verekedés lesz belőle. Könnyen meg is ölheti a dominánsabb a másikat. Nagyon cukik a kishörik, viszont manapság iszonyatosan nehéz őket eladni, ingyen is.


Egyébként a még nem ivarérett nőstényt nagyon rossz párosítás lenne összetenni egy fiúval, ugyanis 3 hónapos kora előtt NEM tesz jót neki, ha vemhes lesz, mert belehalhat a vemhességbe és a fialásba. Én nem kockáztatnék, mert többet ér nekem a kisállatom.


Inkább menj el tenyésztőhöz, és kérd ki az ő véleményét is, esetleg nézegesd ott a kicsiket, de ne akarj mindenáron kishöriket, mert nagy ára van.


Arra fel vagy készülve, hogy ha nem találsz nekik gazdit, akkor mindegyiknek külön NAGY ÉS TÁGAS hely kell? Tehát nem csak kidobjuk őket az utcára, ha felnőttként is a nyakadon vannak még, mert nincs rájuk igény!


9 éve dzsungitartó

2015. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Plusz infó: Tudom, hogy a robikat lehet együtt is tartani, viszont szerintem jobb a békesség, egyedül nem lesz gond és véres harc köztük.
2015. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!