Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl leköltözhet a pincébe?

Törpenyúl leköltözhet a pincébe?

Figyelt kérdés
Eddig a szobámban volt, de már nagyon megsajnáltam, mert alig tudom kiengedni a ketrecéből, mert egyáltalán nem szobatiszta, és mindig az az első dolga, hogy felugrik az ágyamra és összepisili...:(Úgy gondoltam, hogy kiviszem a kertbe(van ott egy nagy fából készült nyúlketrec), de most eszembe jutott, hogy van a pincében egy kb. 4m2-es rész, amit könnyen elkeríthetnék neki...Pont ott van a pince-ablak, szóval lenne neki fény és levegő bőven...És persze gyakran lemennék hozzá, simogatnám, vagy kivinném az udvarra.Ez így jó lenne?Ja, és van egy macskám, kiskorában ő is a szobámban lakott a nyúllal együtt és nem bántotta, de így, hogy már nagy, így sem fogja bántani?Mert ha nyitva az ablak, akkor tuti, hogy leugrik a pincébe+jó lenne, ha lejárhatna, hogy távol tartsa a nyúlkajától az egereket.Amúgy a nyúl meg a macska kb. egyforma méretű, mert a törpenyulam valamiért elég nagyra nőtt.

2015. máj. 10. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl szobatiszta, ha megtanítják neki. Ivaros korban előfordul a jelölő pisilés, erre az ivartalanítás a megoldás. Vagy letakarhatod az ágyad egy vízhatlan autósponyvával, amit tudsz tisztítani baleset esetén. Az semmiképp sem megoldás, hogy a pincébe száműzöd szerencsétlent. Egészen biztos vagyok benne, hogy ha most sem foglalkozol eleget a nyuszival, akkor ha a pincében lesz, még ennyit se fogsz. A pincéknek általában nem az a legfőbb jellemzője, hogy jó levegőjűek és világosak, ezen egy ablak se segít. Ráadásul egerek is vannak, a macskától se lenne biztonságban... Te szeretnél félhomályban, egyedül a pincében élni? :(


Ha nem tudod megoldani, hogy rendes körülmények között tartsd a nyuszidat, akkor kérlek, keress neki inkább másik gazdát. Csak azért hogy legyen, nem érdemes megtartanod, egyikőtök se lesz boldog.

2015. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A pincében meg annyit se törődnél vele, mint most
2015. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, pincében nem tartunk háziállatot...

A szobádban egy sarkot keríts el neki ahol lehet napközbe és akkor nem megy az ágyra... a macska meg lehet rá veszélyes, ahogy patkány, egér is.

2015. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy mindent megpróbáltam már, rengeteget tanítottam, leszidtam, ha odapisilt, de semmi sem használt...Az pedig, hogy leterítem valamivel, nem oldja meg a problámát, mert ha az anyukám belép a szobámba, és meglátja az alvóhelyemen a pisi-tócsát, akkor biztosan elviteti a nyulamat, amit nagyon nem akarok, mert igenis szeretem őt, és semmiképp nem szeretném, ha nem látnám többé!És egyébként nem csak ez a baj, néha, mikor ivarzik, éjszakánként olyan hangos, hogy képtelenség aludni mellette, ráadásul ez több éjszakán át is eltart...A testvérem is panaszkodik rá a szomszéd szobából.Nem is beszélve a szétrágott könyvekről és vezetékekről, amiket fogalmam sincs, hogy ért el...:( Az mindenesetre már világos előttem, hogy a nyúl semmiképp nem szobába(legalábbis az én szobámba biztos nem) való.Szóval akkor jobb lenne, ha mégis inkább a kertbe vinném?
2015. máj. 10. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, inkább a kertbe vidd.

Nem tudom, mekkora az a kinti nyúlketrec, a legjobb az lenne, ha a kertben elkerítenél egy min. 3-4 nm-es területet (szökésbiztosan!) és ebbe tennéd a nyúlketrecet, hogy legyen mozgástere a szerencsétlennek! És menj ki hozzá foglalkozni vele!!!

2015. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért pisil az ágyadba, mert ösztönösen oda ürít, ahol a legintenzívebben érzi a szagokat. Másrészt, mivel ivaros, felül akarja írni a szagodat.

Ivartalanítani kell.

2015. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De miért nem ivartalaníttatod? Oltatva legalább van? Mert anélkül kint sem tarthatod.
2015. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ivartalaníttatni nincs pénzem, mert a saját pénzemből kéne és még gyerek vagyok, épp most van végre elég pénzem, hogy a macskámat ivartalaníttassam, mert azért ez fontosabb, nem akarom, hogy elcsatangoljon...Amúgy most a nyúl egy ideig még a szobámban marad, felügyelet mellett kiengedem napi néhány órára, és ha sikerül valami megfelelő helyet kialakítanom neki az udvaron, akkor kiköltözik.Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 12. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!