Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm hibernál vagy...

A hörcsögöm hibernál vagy meghalt?

Figyelt kérdés
Sziasztok...elég szomorú dolog történt...onnan gondolom hogy meghalt hogy már tegnap este sem ment oda a kajákához amit kiraktam neki.. Ma reggel meg már szegény ki volt feküdve és egy picit nyüszített.. Most meg amikor haza értem azt láttam hogy már egyáltalán nem mozog.. Nagyon szomorú lettem. Szegényke 1,5 éves és egy aranyhörcsög. Próbáltam már felkelteni minden hogyan...simogattam ráfujtam az orrára tettem elé ételt . Sajnos hogy levegőt venne azt nagyon nem látom. Szoba hőmérsékleten tartjuk. De mintha érezném hogy a teste még nem 10000%osan hideg. Mintha egy kis melegséget éreznék... Aztán a másik dolog.. Volt ma egy pók a ketrece mellett Nem olyan nagyon nagy. Nem lehet hogy esetleg megcsípte a hörcsög és szegényke abba halt bele ?elnezest a hülye kérdésekert de nagyon ki vagyok.. Lehetséges hogy csak hibernál vagy tényleg meghalt??
2015. máj. 12. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem mozdul, akkor valószínűleg már meghalt...Nem valószínű, hogy a póknak köze lenne hozzá, de amúgy 1,5 évesen már nem fiatal, ilyen hirtelen halál sajnos gyakran megtörténik az apróbb állatokkal:(
2015. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. :/ azért még megvárom a holnapot ha addigra nem éled fel akkor eltemetem :(
2015. máj. 12. 19:38
 3/7 anonim válasza:
Nekem is volt hörim!Néha csinált olyat,hogy kihűlt a meleg szobában...olyankor terráriumostól ráraktam a radiatorra és felkelt...mintha mise történt vola...ezt kb két hónapig csinálta...aztán végleg távozott csórikám...:(
2015. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne pakolgasd, az ilyen túltenyésztett hörik már nem hibernálnak. Nálam is volt olyan, amelyik 1,5 évesen meghalt (dzsungi). Sajnos biztosan nem hibernáció. :/
2015. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogd meg a tenyeredbe, vagy tedd egyéb meleg helyre. Nézd meg a mellkasát, bajszát, hogy mozognak-e, mert ha csak hibernált akkor mozognia kell. Ha meghalt akkor nem mozdul egyáltalán már.
2015. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma temettük el. Sajnos meghalt szegényke :(
2015. máj. 13. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Részvétem! :(

Én is büszke höritulajdonos vagyok. A 2. aranyhörim 2 évesen fogta magát és reggel még élt és virult, este meg kimeredt. Szerencsére rájöttünk, hogy irtó rossz helyen volt és kihűlt. Az első hörim ugyanott volt, az megfázott kétszer, a másodikban halt meg. Azóta a ketrecet mindig (a második hörim óta) a radiátor elé teszem. Kicsit rossz a szigetelés, de ahol volt ott borzalmas volt.

Mi a radiátorra fektettük egy zsepin, mert ha dörzsölgettük, akkor mocorgott egy picit. Fél órát feküdt a 25 fokos radiátorra terített zsepin és utána felkelt. Sok sikert a következő höridhez! Nekem már a hatodik van, csak 2 nem végelgyengülésben halt meg. Ilyen a második is, de ez nem ide tartozik... Még egyszer sok sikert!

2016. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!