Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tépkedi a nyúl a szőrét?

Miért tépkedi a nyúl a szőrét?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éves lány nyuszi, másfél hónapja van nálunk. Ma reggel azt vettük észre, hogy nagyon tépkedi a szőrét, és már sok van körülötte a ketrecben, és az is látszik, hogy rajta kevesebb van, mint eddig. Továbbá nem akarja, hogy simogassuk. Vemhes nem lehet, nem találkozott más nyulakkal már másfél hónapja. Előre is köszi a válaszokat!

2015. máj. 17. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Álvemhes. A hormonjai becsapják. Ha gyakori dolog akkor érdemes ivartalaníttatni.
2015. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És álvemhességnél mit tudunk csinálni? Tudunk neki segiteni, vagy hagyni kell?
2015. máj. 17. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyni kell, de figyeljétek, mert méhgyulladása is lehet az álvemhesség miatt
2015. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem a barátnőm állatorvos, és nekem azt mondta, ivel van egy 2 éves fiú nyuszim (ivartalanított) és januárban vettünk neki egy barátnőt, hogy őt is ki kellene majd ivartalanítattni mert ha egy lány nyuszi miután ivarérett lenne és pár éven belül nem lett fedeztetve akkor bizony méhgyulladása lesz sajnos....törvényszerű 90%-95%-ban.

Vidd el állatorvoshoz, biztos ami biztos, és ha nem akartok kisnyuszikat, akkor ivartalanítassátok. Ezzel neki is segítesz, mert sokkal nyugodtabb lesz. A hormonok nem fogják állandóan "csesztetni". Nem tudtam jobb szót...

Remélem tudtam segíteni.

2015. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Még azt tudja valaki, hogy ez az "álvemhesség" kb. meddig tart?
2015. máj. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!