Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyedül is jól érezheti magát...

Gyümölcskosár kérdése:

Egyedül is jól érezheti magát a tengeri malac? Nekem van egy 3 éves nagyon nyugodt kis fiú malackám, nem látom rajta hogy magányos lenne. Nagyon szeretjük, foglalkozunk vele sokat szaladgálhat kedvére.

Figyelt kérdés
Mégis sokan irják, hogy párban jobb nekik. Egyedül is lehetnek boldogok nem? Mi a véleményetek?
2015. máj. 21. 13:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És még annyit hogy nekem régebben is voltak egyke malackáim, és jól érezték magukat szép kort megértek.
2015. máj. 21. 13:58
 2/17 anonim ***** válasza:
Épp úgy érzi jól magát, ahogy te tennéd ha egész életedet egyedül kéne leélned... persze néha játszana veled egy állat mondjuk. Biztos boldog lennél így... ja nem. A malacod sem. Nem is értem... ahol egy elfér ott 2 is, miért nem szerzel neki egy társat? Ennyire nem érdekel?
2015. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze ebben igazad van, de nem kell egyből letolni! Ahol elfér egy, ott kettő is! Ez igaz csak az a baj, hogy neki kicsi két malackának a ketrece! Venni meg nem tudok még egy ketrecet. De nem hinném, hogy ettől nem lehetek felelősségteljes állat tartó!
2015. máj. 21. 14:39
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyépként meg nagyon is érdekel! Nem véletlenül irtam ki a kérdést!
2015. máj. 21. 14:41
 5/17 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom neked, hogy jófogáson nézz körül, egész olcsón lehet kapni jó állapotú ketreceket, a tiedet meg eladhatnád utána, így az ár egy része visszajönne. Nagyon ritkán, de vannak olyan malacok, akik elvonulnak a többitől, de a maguk "távolról nézem őket" módján is igénylik a társaságot. Ez olyan, mintha te egész életedben csak kutyákkal lennél körülvéve, és sose találkoznál emberrel. A te nyelvedet csak mi, emberek értjük, így nem lenne kivel beszélgetned. Nekik is jobb, ha van, aki megérti őket.
2015. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez igen igy van. Majd körülnézek a jófogáson.
2015. máj. 22. 09:31
 7/17 anonim ***** válasza:
Amíg nem látod őt másik malaccal, nem is tűnhet föl, hogy mi a különbség. Hidd el, hogy sokkal jobb neki, ha mellette van még egy malac. Egy ekkora fiú mellé tenyésztőtől tudsz venni, vagy egyesülettől tudsz örökbe fogadni egy fiatalkát. Ott össze is eresztik őket, és ha nem jönnek ki egymással, az gyorsan kiderül.
2015. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen a tengerimalacvédőknél már nézelődtem sok közül lehet válogatni, és nagyon szépek vannak. Csak az baj, hogy oda fényképet is kell küldeni pl: a ketrecről, és nekem nem olyan nagy, hogy két malacka elférjen benne. Sajnos még egy ketrecet nem tudok venni anyagiak miatt. Az én malackámat naponta kétszer kiteszem szaladgálni az ágyamra ( külön van neki pléd ahová nem baj ha pisil, kakil), igy lényegében csak este van a ketrecében, és nappal 2-3 órát. Nagyon szeret kint lenni, sőt várja mikor veszem ki. Az lenne jó, ha valakitől tudnék ketrecet szerezni. Igy a befogadás is könnyebb lenne. Őt egyépként az olx-ről kaptam ketrecestől ingyen, mert nem kellett a régi gazdáinak. Nekem voltak régebben párban is az biztos, hogy elvoltak szépen.
2015. máj. 22. 11:48
 9/17 anonim ***** válasza:

A ketrecre már mondott egy előző hozzászóló megoldást: add el a mostanit, vegyél a kapott pénzből egy nagyobbat használtan.

Egyébként ha jól emlékszem, épp most van a Fressnapfban akció, egy 100*50-es nyúlketrec 7000 ft május végéig, az szerintem nagyon jó ár érte, ha valahogy össze tudsz annyit szedni.


Amúgy ha tényleg szeretnél örökbe fogadni, szerintem írd meg az Egyesületnek, hogy mi a helyzet, hátha ők tudnak segíteni abban, hogy kaphass egy nagyobb ketrecet. Mekkora a mostani?

2015. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A mostani 80x40-es, elég kicsi lenne két malackának. Egynek éppen elég, de ezt is úgy kaptam vele együtt. Körülfogok nézni, mert amúgy is szeretnék egy nagyobb ketrecet. És az a baj, hogy ezt nem venné meg senki mert eleve úgy kaptam, hogy pár helyen meg kellett ragasztgatni mert nem volt túl jó állapotban.
2015. máj. 23. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!