Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fogkoptatót csinálhatok a...

Fogkoptatót csinálhatok a törpehörimnek modellgipszből?

Figyelt kérdés
Van két hörim az egyiket ketrecestől kaptam amiben volt fogkoptató és szerintem az gipszből van. Használja is nincs semmi baja. Csinálhatok a másik hörinek egy másikat? Azért kérdezem meg mert nem akarom hogy baja legyen ha véletlenül nem gipsz de szerintem az az.

2015. máj. 22. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha nem tud lerágni belőle darabokat, akkor szerintem megfelelő.
2015. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ettől félek hogy lerágja de másik is rágja látszik a foga nyoma
2015. máj. 22. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogkoptató vagy kőből vagy szépia csontból van. Gipszből ne csinálj.
2015. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg a bolti fogkoptató is abból van... szóval akár otthon is lehet csinálni.
2015. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gipsz azért nem jó, mert a gyomorban feloldódik, és eltömi a bélrendszert. Ebből pedig baj lehet a kisállatnál. Inkább adjál neki répát, kemény karalábét, retket.
2015. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A faágak és a fa kérge is jó fogkoptató. Ez a legtermészetesebb és egészségesebb fogkoptató számukra. Tegyünk le neki egy kisebb farönköt amire felugrálhat, és rágcsálhatja. Ezen kívül például egy régi telefonkönyv vagy egy nagy kartondoboz is remek játék és "rágcsálnivaló" lehet, ami csökkenti a rágási kényszert.
2015. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gipszből inkább ne.
2015. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegyél be neki faágakat (nézz utána, hogy melyik nem mérgező!), azokon mászkálni is tud, és rágcsálja is.

Amúgy a boltban elég olcsón lehet kapni fogkoptató követ. Az enyéim 9 év alatt sosem használták, én száraz kenyérrel és faágakkal pótoltam. :)

2015. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!