Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek frissen levágott...

Gyümölcskosár kérdése:

Szerintetek frissen levágott fű ami tiszta, alomnak jó lenne tengeri malacnak? Mert az enyém imádja enni is.

Figyelt kérdés
Egyépként réti szénát használok alomnak ez bevált nekünk. A puhábbik fajtát szoktam venni, hogy ne szúrja a lábacskáit, meg ne legyen kényelmetlen neki. Ezt is szereti a malackám enni is csak keveset eszik belőle. A forgács nekünk valahogy nem vált be.Sokféle megoldásról hallottam alommal kapcsolatban, de most van egy szomszédom, aki rendszeresen tudna adni frissen nyirt füvet.
2015. máj. 22. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván eszi a szénát, mivel fontos tápláléka.
2015. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ez fontos táplálékuk nekik, de én most a kérdésemre szeretnék választ kapni. :) A füvet úgy tenném be neki alomnak, hogy nem száritanám ki, persze nem is vizesen.
2015. máj. 22. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Hagyni kell száradni pár napon keresztül (értelemszerűen ha megázik szívtad, mert berohadhat).
2015. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ázik be, mert a lakásban száritottam meg kicsit, de még akkor kaptam amikor a napokban napos jó idő volt, és száraz volt a fű.
2015. máj. 22. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem olyan jó, mert nem szívja be megfelelően a nedvességet, de meg tud penészedni tőle, a ketrec meg büdi lesz. Ha teszel alá pelletet vagy csutkaalmot, úgy már elvileg működhet, de úgy tudom, a füvet szárítani kell, ha nagyobb mennyiségben adnád (szóval, ha nem ilyen fél maroknyit néha-néha).
2015. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor teljesen kiszáritom: :)
2015. máj. 23. 09:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Alomnak sem a széna, sem a fű nem jó, mert gyorsan büdösödik, penészedik, és néhány szál kemény, szúrós lehet, az nem is kényelmes nekik.

Etetésre teljesen jó, feltéve, hogy olyan helyről van, ahol nem permeteznek, nem mászkálnak kutyák és emberek, nem az országút mellől szedték stb.


(Amúgy látom, sok kérdést írtál ki a héten malacos témában, talán itt érdemesebb feltenni őket: [link] - itt tapasztalt gazdik, tenyésztők és MTVE-tagok adnak választ, nem úgy, mint a GYIK nagy részén.)

2015. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen sok kérdést irtam ki. :) Pedig én is tapasztalt malacos vagyok, régebben is voltak malackáim csak akkor teljesen más volt minden. Nem volt pl. függőágy, mindenféle játék, alom stb. Most azért teszek fel ennyi kérdést mert érdekelnek az újdonságok. Tudod haladni kell a korral. :)
2015. máj. 23. 16:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, tudom. Csak itt csomó olyan ember fog válaszolgatni, aki 12 éves és élete első malacát tartja, és a legalapvetőbb dolgokkal nincs tisztában.

A gemonos meg egy kifejezetten tengerimalacos fórum, hozzáértőkkel, akik minden kérdésre korrekt választ adnak.

Egyébként meg nagyon sok dolog, amit itt megkérdezel, le van írva ott is, pl. az etetés, a malacok együtt tartása, a ketrec mérete, kiegészítők a ketrecbe stb.

2015. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, sokan még kezdők. Csak szeretem ezt az oldalt, mert sok hasznosat lehet megtudni. :)
2015. máj. 23. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!