Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akiknek van nyuluk, ti egyedül...

Akiknek van nyuluk, ti egyedül tartjátok őket vagy több nyuszitok van?

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 20:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azokra gondolok, akik hobbiól tartják, nem tenyésztik vagy vágják őket.
2015. máj. 23. 20:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyedül van, nem is tűr meg mást maga mellett. Próbálkoztam, de csak verekedés lett belőle.
2015. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagy lány? Milyen neművel próbálkoztál?
2015. máj. 23. 20:13
 4/11 anonim válasza:
Egy van.
2015. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 $$$$$ ***** válasza:
Van 3 nyulunk. Eredetileg mind a három együtt volt tartva. Addig amég ki nem derült hogy az egyik vemhes ( furcsán viselkedett tépte a szörét és ezért kihivtuk az álatorvost aki azt mondta hogy vemhes de nem fialt erre kihivtunk egy másik orvost aki szintén azt mondta hogy vemhes de ezután se fialt vagy nem is volt hasas vagy megette a kicsiket) mi úgy tudtuk hogy mind a három koca (lány) nyúl. Amikor már biztosak voltunk benne hogy nem fog fialni megpróbáltuk visszaszokatni a többiekhez de azóta se sikerült :( . De már feladtam . Azóta ő egyedül van a másik kettő viszont együtt. De ök testvérek mindig is együtt voltak és a harmadikat mégis kitagadták egy hónap alatt. Idegen nyullal meg se próbálnám összerskni öket. Ha együt akarsz tartani nyulakat akkor egyhelyröl vegyél testvérnyulakat amik együtt vannak tartva alapbol és lehetőlrg ne tedd külön rövididőre se ha nem nagyon muszáj.( sajàt tapasztalat alapján )
2015. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bak nyuszim van, se bakot, se nőstényt nem tűr meg.
2015. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1 ha megajándékoznád egy társsal, akkor ivartalanítsd a bakot, és hozz mellé egy ivartalanított nőstényt. Ez szinte mindig működik, első pillantásra egymásba szeretnek:) Ráadásul mivel a bakhoz hozol nőstényt és nem fordítva, könnyebb is a dolgod (a nőstények sokkal területvédőbbek). Persze nagy ritkán előfordul egy-egy olyan nyúl, aki nem tűr el maga mellett mást, de a nyuszik 99%-a csak más nyuszival érzi igazán jól magát.


#2 Én a helyedben beszereznék mellé egy társat, meglátod mennyivel boldogabb lesz a nyuszid, ha majd barátokká válnak:)

A legjobb két különböző nemű ivartalanított nyuszkó, de 2 lány (leginkább két ivartalanított lány) is többnyire kijön egymással (előbb-utóbb). Két ivartalanított fiú is jóban lehet, nem lehetetlen, de valószínűleg nem lesz egyszerű az összeszoktatás. Viszont a végeredményért megérti. Ezeken kívül semmi más kombináció nem jöhet szoba. Tehát ivaros bak és még egy bak függetlenül attól, hogy az ivartalanított-e, illetve ivaros fiú-lány páros vagy pedig ivaros fiú és ivartalanított lány együtt soha!


#5 Simán lehet mindhárom lány, az egyik valószínűleg álvemhes volt. Az ivartalanítás a megoldás.


Egyébként nem azért kérdezem, mert nem tudom, hogy egyet vagy többet vegyek. Nekem kettő van, két lány. Nem testvérek, teljesen más fajták és nem is egyszerre hoztam őket, de mégis imádják egymást.

A kérdést azért írtam ki, mert ahogy én látom, többnyire minden kedvencként tartott nyúl egyedül van. Ráadásul ketrecben.. És a magyarok többsége meg van győződve róla, hogy a nyúl egyedül is elvan. Pedig társas lény, nem igaz, hogy magányosan is jó nekik. Általában ha egyedül van a nyuszi, nem látjuk rajta, hogy ő unatkozna és szomorú lenne úgy, csak akkor, mikor mellé kerül egy másik, és azt látjuk, mennyire szeretik egymást, játszanak, futkároznak, összebújnak..

Az emberek a vadonélő nyulakhoz hasonlítják a házinyulat, mikor teljesen mások. Tulajdonképpen nincs is bennük közös. Max hogy ugrálnak, de még azt is máshogy teszik... Az ezer eltérésből néhány: a vadon élők szőrösen, látva születnek, fészekhagyók, miután elmentek egyedül élnek. Azok a nyulak, amiket mi itthon hobbiállatként tartunk születésükkor csupaszok, vakok, fészeklakók és mikor kifejlődtek rendesen, maradnak, nagy csapatokban élnek.

2015. máj. 23. 22:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz azon, hogy NEM TŰRI MEG??? Ivartalan bakom van, nősténnyel, és bakkal is véres bunyó lett a találkozás vége, pedig az utolsó pillanatig sikeresnek tűnt a társítás. Minek teszel fel kérdést ha utána okoskodsz?
2015. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért nem kell rögtön ilyen bunkó paraszt módjára válaszolni, ha szépen mondod, azt is megértem. Eddig nem írtad, hogy ivartalanított, és ezért mondtam, mivel az ivaros lehet nem tűri meg, de az ivartalanított talán igen. Ha viszont ő sem, akkor nem. Előfordul ilyen is, tudom, de ritka. Meg persze össze kell szoktatni őket, ez néha lassú folyamat, és ez általában nem megy úgy, hogy berakod mellé aztán kész. Az elején lehet sokat bunyóznak. Sőt kell is, hogy rendezzék a rangot. Meg nem mindegy, hol csinálod. Fontos, hogy mindkettő számára idegen helyen találkozzanak és hogy türelmes legyél stb. Nem tudom, te hogy csináltad, lehet, hogy teljesen jól, nem kioktatni akarlak, mert valamit rosszul csináltál, nem is okoskodni, csak a nyuszidnak szerettem volna jót. Mert a legtöbb ember tényleg nagyon nincs képben ezekről max at hiszi, de rosszul tájékozódott valahonnan.
2015. máj. 24. 10:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, képben vagyok, minden módszert kipróbáltam, de csak fölösleges stressz volt neki, amire nincs szükség. Szerettem volna, ha ketten vannak, de nem jött össze, ez van. Azt meg hagy döntsem már el, hogy felkapom-e a vizet azon, ha névtelen idegen akar kioktatni olyanról, amiről fogalma sincs.
2015. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!