Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék venni két nőstény...

Szeretnék venni két nőstény tengerimalacot, válaszolnátok erre a pár kérdésre velük kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Honnan szerezzem be őket?

Mennyi idősek legyenek?

Milyen szénát és forgácsot vegyek majd?

Mivel etessem őket?

Volt már egy lány tengerimalacom aki 5 évet élt. Azt, hogy érhetném el,hogy az új kettő tovább éljen?


A válaszokat előre is köszönöm.


2015. máj. 24. 19:52
 1/3 gyevickie ***** válasza:

Szia!

1. beszerzés: ajánlani tudom a Magyar Tengerimalac-védő Egyesületet. Vagy elismert tenyésztőt (nem házi szaporítót). Állatkereskedést nem javasolnék, nagyon sok az elcserélt nemű, beltenyésztett, élősködővel fertőzött, rosszul táplált és ezért beteg malac. Az Egyesület esetében még jót is teszel: boldoggá teszed egy mentett kisállat életét.


2. életkor: Az Egyesületnél sok gazdikereső van, fiatalabbak, idősebbek egyaránt. Ha tenyésztőtől veszed 4-5 hetes kora előtt semmiképp ne hozd el! Addig az anyja mellett a helye. wwww.tengerimalacok.hu ->ez az Egyesület honlapja, vannak képek, elérhetőség, befogadási feltételek. Tenyésztők közül tudom ajánlani a Brentwood Hotelt, Siklósi István a tenyésztő. (nekem van egy Egyesületi meg egy Brentwoodos malacom)


3. széna, forgács: a Lolo vagy Vitapol széna általában jó. Ami nekem soha nem csalódás az a Fressnapfban árult bármelyik széna. Van drágább, gazdaságosabb. Én pl. az 5 kg 2700 Ft-osat szoktam venni. Forgácsot szintén Fressanpfból veszek, 20 kg 4000 Ft vagy ezt: [link] (tudom hogy lóalom, de tök egyforma a kettő). Bárhol veszel lényeg, hogy pormentes fenyőforgács legyen. Asztalostól inkább ne, mert nem tudni volt-e kezelve a fa, fertőzött-e penészspórával, élősködővel...

Forgács helyett jó még a fapellet, amire fürdőszobai gumiszőnyeget terítesz. A pelletet malacok alá magában lerakni tilos, mert talpfekély kapnak (túl kemény magában).


4. etetés: Versele-Laga Cavia Nature, Complete, Multifit tenegrimalac (Fressnapf) a legjobbak, persze az ár eltérő. Ezek tápok, napi 2x1 evőnál/malac. Zöldfélék: ami tilos az a saláta és a K betűsek. Uborkát, paprikát csak nyáron kaphat, amikor idénye van, lehetőleg abból is a bio-t. Biztonságosan egész évben a zeller, cékla, répa, petrezselyem, sütőtök, alma adható. Persze minden mosva és pucolva és 1 szeletke/malac.

Széna 0-24 legyen előttük! Víz is, önitatóban, nem tálban!


5. elhelyezés: 2 malacnak minimum 100x50 cm-es ketrec, 2 házzal, 2 tállal, ez az alap. Szeretik még az emeletet, ami lehet a ház lapos teteje is, a függőágyat, a kispárnákat, a bujkálókat is.


6. az hogy meddig élnek nagyban függ a genetikájuktól. Gyakori náluk a daganat, a hólyagkő, a fogkopási rendellenességek. Egyébként az 5 év is szép kor, hivatalosan 5-7 évig élnek.

Ha maradt még kérdésed írj nyugodtan, de tudom ajánlani a www.gemon.ro oldalt, ott fórum is van. Magyar Tengerimalac-védő egyesület fent van a facebookon is.

2015. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm. :)

2015. máj. 26. 18:00
 3/3 gyevickie ***** válasza:
Szivesen! :)
2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!