Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok normális dolog...

Gyümölcskosár kérdése:

Mit gondoltok normális dolog puszilgatni az állatokat főleg tengerimalacot? Nem vagyok örült, csak imádom az állatokat!

Figyelt kérdés
Van két kutyám, öt papagájom, és egy 3 éves fiú tengerimalackám. Most róla lesz szó. Minden állatomat egyformán szeretem, és puszilgatom. De a kis malackám mikor a kezemben van, és dajkálom, és simizem muszáj a pofikájára puszikát adnom. Egyszerűen nem birom megállni. Nézhettek bolondnak, de higyjétek el nem vagyok az! Sokan azt mondják fúj ne puszilgasd, mert beteg leszel tőle! Szerintem ha egy állat tiszta, és egészséges nem lehet tőle bajom. Ha bajom lenne ettől, akkor már vagy 18 éve nem élnék. Régebben is adtam nekik puszit a pofijukra. De ismerek még ilyen állattartókat akik ezt csinálják. Mi a véleményetek erről? A lány kutyám kimondottan szereti, mikor puszilgatom a fejét. Normális dolog ez nálam? Ráadásul a kis malackám annyira édes, és jó kisfiú nem hisztis, nem is visit mint más malackák és nagyon nyugodt. Egyszerűen nem lehet nem puszilni a pofiját. :) :)
2015. máj. 24. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan puszild, ha az neked jólesik. Én is azt teszem.
2015. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Neked semmi bajod nem lesz,de a tengerimalacod elkaphat tőled valamit.Sajnos nagyon "kényes" állatok,így oda kell figyelni az ilyen apróságokra.Sőt érdemes alaposan kezet mosni,mielőtt hozzájuk nyúlsz.(És mielőtt hülyének nézel,állatorvos mondta.)
2015. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló akkor látom nem csak én vagyok ilyen örült.
2015. máj. 24. 22:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló akkor látom nem csak én vagyok ilyen örült. :)
2015. máj. 24. 22:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi kétszer küldtem el véletlenül!
2015. máj. 24. 22:24
 6/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló nem nézlek hülyének, biztosan van ebben is igazság. Csak tiszta kézzel nyúlok hozzá mindig. És ha én nem vagyok beteg, akkor is elkaphat valamit? Az előző malackám 6 évet élt öregségben halt meg, de szerencsére nem kapott el tőlem semmit, pedig ő is kapott sok puszit.
2015. máj. 24. 22:27
 7/13 anonim ***** válasza:
a hörcsögöknek/tengerimalacoknak gyengébb az immunrendszerük az tény
2015. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én néha puszilgatom a kutyám fejét, de csak fürdetés után, ha úgy adódik. Amikor parkban játszik más kutyákkal, azoknak a büdös nyála a fejére kerül.. bláhh :)

De ízlések és pofonok, ha esetleg sokan nem is találják ezt normálisnak, ne foglalkozz vele, ha neked ez így jó!

2015. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze nekem ez igy jó, de tény, hogy sokan nem gondolják ezt normális dolognak.Mondjuk az előtted irónak lehet igaza van abban, hogy gyengébb az immunrendszerük. De próbálok is rá vigyázni nagyon. Nem úgy kell gondolni a puszikat, hogy minden pillanatban puszilom őket, inkább minden alkalommal kap puszit mikor kiveszem, és foglalkozom vele.:)
2015. máj. 24. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális, én is mindig puszilgatom az enyéimet :D


Arra vigyázz, hogy ahogy mások is írták, tőled elkaphat egy csomó mindent. Ha beteg vagy, herpeszed van stb. akkor ne puszilgasd. Illetve ha valamelyik másik állatodat puszilgatod, utána mosd meg a szád, mert lehet, hogy állatról állatra is terjednek bizonyos fertőzések.

2015. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!