Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek a nem...

Varga Dóra Karola kérdése:

Mi a véleményetek a nem plázás állatkereskedésekről hanem a nagyobbakról melyek kint találhatóak Vadon kisállat és kutyakozmetika?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy az állatkeresledések nem foglalkoznak az állatokkal csak aruként tekintenek rájuk és nagyon sok a vérfertőzés az állatok között mert nem válasszák el őket időben meg hogy az állatok vadabbak mint a tenyésztőkőktöl beszereztek. Ezétt erdekelne hogy pl ti hogy gondoljatok van-e onnan állatok:) leginkább most a patkány érdekel de minden más állatkarol is szívesen hallok jó dolgokat :) nyugodtan irjatok mert tényleg tudni szeretnem a velemébyeteket :)

2015. máj. 25. 23:28
 1/5 anonim válasza:

A tenyésztők sokkal jobban odafigyelnek az állományra meg a körülményekre, nehogy megfertőződjön és kipusztuljon az összes állata

A kereskedők veszik valahonnan, sokszor tenyésztőktől. Őket szokták ellenőrizni, meg nekik sem érdekük hogy beteges állatot adjanak el.

A tenyésztő (általában) olcsóbb.


Szerintem, ha mindkettő elérhető, akkor a tenyésztő jobb választás.


Én ezt hobbi, amatőr akvaristaként írom. Lehet hogy más állatoknál máshogy van :)

2015. máj. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kutyát, macskát menhelyről, halat már leellenőrzött akvarisztikából, minden mást tenyésztőtől.

Az állatkereskedésben nem tudod, milyenek az adott állat felmenői, nem történt-e beltenyészet, mennyi idős stb. Esetleg össze is szedhet valamit az állatkereskedésben a többi állattól (ugyanezen okból állatbörzén sem vennék soha állatot). A tenyésztő (jó esetben) odafigyel

- az állatok egészségére

- a vérvonalra

- tudod, hogy mennyi idős a vett állat

- van kapacitása foglalkozni az állattal, amit kiad a kezéből (bár sajnos ezt nem mindenki teszi meg, attól is függ, mekkora a tenyészet), ezért nagyobb a valószínűsége, hogy kezes jószágod lesz

- el tud látni valóban hasznos és helytálló gondozási tanácsokkal (ebből a szempontból az állatkereskedésben dolgozók teljesen kiszámíthatatlanok - általában felteszek egy-két kamu kérdést, hogy lássam, tényleg ért-e ahhoz, amiről beszél)

+ még olcsóbb is

2015. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én minden állathoz a tenyésztőt vagy fajtamentőktől val örökbefogadást javaslom. de amúgy a Vadon egy jó kis helynek tűnik nekem, többször voltam ott, de állatot nem vettem. barátnőm vett onnan patkányt, ott úgy tűnik, azért kisállat kereskedéshez képest normálisan tenyésztenek, hímek nőstények külön, néhány ketrecben tenyészpárok.

de azért inkább egy konkrétabb tenyésztőt javaslok.

2015. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) amugy én nekem most lett először pateszaim es a Vadonból vettem őket teljesen meg vagyok elegedve de szeretnék meg 2 ezert kerdeztem hogy akkor keresek -e tenyesztőt vagy ti hogy álálloktok a Vadonhoz :)
2015. máj. 27. 23:13
 5/5 anonim ***** válasza:
A parlamentben is vannak bőven
2015. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!