Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy kis patkányt az...

Találtam egy kis patkányt az udvarban. Meg tarthatom?

Figyelt kérdés
akváriumban faforgáccsal? Vagy túl sok betegséget hordoznak?

2015. máj. 26. 13:43
1 2
 1/16 anonim válasza:
Én a betegségek miatt kihagynám. Ha mindenképpen ilyen rágcsálófélét akarnék tartani, akkor állatkereskedésbe mennék.
2015. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az udvarba nem akarom vissza engedni, mert egy már belefulladt a kerti tavunkba... vagy vigyem el a közeli erdőbe? Ott feltalálja magát? Tud ott majd mit enni?
2015. máj. 26. 13:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora. Ha még nincs 6 hetes és az anyja mellett a helye, akkor nincs sok esélye a túlélésre.
2015. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Még elég fiatal... kis gombóc. Futni is alig tud.
2015. máj. 26. 14:02
 5/16 anonim ***** válasza:

Jobb lett volna otthagynod, ahol volt. Leleményesek, megtalálná az anyja, ha nem hurcibálnád össze-vissza.


Hordozhat veszettségtől kezdve bármit, annyira nem érdemes taperolni amúgy sem...

2015. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És hagyjam hogy megint belefulladjon egy patkány a kertitavamba és fertőzzék meg a halaimat? Épp hogy tegnap volt teljes vízcsere a patkács miatt. Nem szeretném ezt megint eljátszani...
2015. máj. 26. 14:59
 7/16 A kérdező kommentje:
Sőt. Leget hogy az anyja fulladt bele a vízbe. Mert az nagyobb volt. Lehet azért kóvorolt el amit találtam. Csak az udvar közepén találtam ott ücsörgött magának és cimmogott. El se futott szegény.. adtam neki kis kaját meg vizet. Még gondolkozok hogy ki vigyem-e a parkba.
2015. máj. 26. 15:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó állatorvost hívj fel telefonon és kérdezd meg, hogy tehetsz-e valamit. Vagy hová adhatod le, ha egyáltalán lehet ilyet.
2015. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Angliában élek. Pont nem érdekel senkit.... Visszaengedtem a szomszéd udvarába. Remélem nem jönnek át inni a tavamba.
2015. máj. 26. 20:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Bakker, annyi patkány van a városban, hogy irtani kell... Én nagy állatszerető vagyok, de egy városi patkány miatt azért nem kezdenék állatorvoshoz rohangálni. Ezek félvadon, természetes módon élnek, amelyik kölyök elkóborol és elpusztul, annak el kell pusztulnia, mert nem lesz alkalmas a patkánykolónia fenntartására. Szociális állatok, ergo ha egyikük külön utakon jár, az nem jó a csapatnak.
2015. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!