Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fél tőlem a tengerimalacunk!...

Fél tőlem a tengerimalacunk! Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Öcsém kapta de anyám gondozza, kb. 7-8 hónapja van velünk. Anyum sokat foglalkozik vele. Időnként megkér hogy szedjek füvet a malacnak, amit szívesen meg is teszek. De van 6 cicánk, imádom őket. A tengerimalaccal nem nagyon foglalkozom, de amikor berakom neki a füvet addig nem eszi meg amíg ott vagyok. Megfogni sem tudom. Már sokszor érzett rajtam macskaszagot, meg látta mikor kint volt hogy simogatom őket. Amikor anyám kezében van akkor nem fél, elfogadja tőlem a füvet. De kicsit cink, hogy fél. Hiába mosom meg a kezem, talán a ruháimon érzi. Eddig nem támadták meg, de már szemezett párszor velük.

Nem foglalkoznék vele hisz ott az anyám, de nem akarom hogy féljen.


2015. máj. 31. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az anyudtól is fél, vagy csak tőled? Ha így van, akkor nyilván azért van, mert nem szokott meg téged. 7-8 hónap nagy idő. Ha egy kicsit te is foglalkoznál vele, megszokná a jelenlétedet, biztos bátrabb lenne. Segíts anyunak a gondozásban, és a macskákkal tartsd külön, mert félelemben tarthatja a helyzet.
2015. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
anyutól nem. malac bent van, cicák kint, igaz Fanni néha bejön de nem engedjük hozzá oda.
2015. máj. 31. 19:28
 3/4 hella22 válasza:
A cicusoktol szerintem is felhet! :) Probalj meg lassan kozeledni hozza,es lassan,ovatosan simogatni ot! :) Utana amikor simogatod ot probald meg lassan kivenni ot,esetleg beszelni hozza,jutalomfalatot adni neki,hogy nem fel es hagyja magat! :) Tehat egyszeruen mindent lassan,mert ilyedos kis joszagok! :)
2015. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 VígDániel ***** válasza:
én tőlem még mindig fél pedig már 3-4 éve nálam van:(
2015. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!